Artık kendi oyunumuzu oynayacağız

Artık kendi oyunumuzu oynayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye ekonomik yönden saldırı yapıldığını söyledi. Erdoğan, bununla mücadele için Asya'nın üç büyük ülkesiyle anlaşmanın yakın olduğunu ifade etti.

Artık kendi oyunumuzu oynayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye darbe ve terörle yapılan saldırıların boşa çıktığını, bu yüzden ekonomik harekat yapıldığını belirtti. Erdoğan, bu saldırıyla mücadele için üç ülke ile görüşüldüğünü ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri'deki toplu açılış töreninde konuştu. Burada gündeme dair açıklamalar yapan Erdoğan, yükselen döviz kurlarına da değindi.

Vatandaşa döviz bozma çağrısını yenileyen Erdoğan, ''Tüm Türkiye'ye sesleniyorum. Yastık altında doları avrosu olanlar, bu paraları altın ve Türk Lirası'na yatırın.'' dedi.

ÜÇ ÜLKE İLE YERLİ HAMLE

''Karşılıksız para basıyorlar, biz karşılıksız para basmıyoruz.'' diyen Erdoğan, kendi parasını silah olarak kullanan ülkelere karşı üç ülkeyle görüşme yapıldığını belirtti. Erdoğan, ''Bu arada biz; Rusya, Çin ve İran ile alışverişleri yerli para ile yapmak için üzere adımlar attık.'' dedi.

Erdoğan, şöyle konuştu:

''İnşaallah, yarın akşam başbakanımız Rusya'ya gidiyor. Ve salı günü orada görüşmeleri var. O bölgede dolaşacaklar. Oralarla ticaretimizi yerli parayla yapmanın adımlarını atacağız. Yani onlardan bir şey alıyorsak onların parasıyla, onlar bizden alırken bizim paramızla alışveriş yapacakalar.  Merkez Bankalarımız'a talimatı verdik. Onun için bu oyunlar tutmayacak. Bu oyunların karşısında biz de kendi oyunumuzu oynayacağız. Çin'le İran'la hepsiyle...''

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü