Arif Ahmet Denizolgun'un cenazesi Şakirin Cami'sinden kaldırılacak.

Arif Ahmet Denizolgun'un cenazesi Şakirin Cami'sinden kaldırılacak.

Kamuoyunda Süleymancılar olarak bilinen cemaatin önde gelen isimlerinden olan eski ulaştırma bakanı Arif Ahmet Denizolgun hayatını kaybetti.Denizolgun'un beyin kanamasından dolayı hayatını kaybettiği açıklandı.

Arif Ahmet Denizolgun'un cenazesi Şakirin Cami'sinden kaldırılacak.

Büyük İslam Alimlerinden Süleyman Hilmi Tunahan Hazretleri'nin torunu ve kamuoyunda 'Süleymancılar' olarak bilinen Süleymanlı Cemaatinin lideri, ulaştırma eski bakanlarından Arif Ahmet Denizolgun 61 yaşında hayatını kaybetti.  Sabaha karşı hayatını kaybettiği öğrenilen Denizolgun'un ani vefatı büyük üzüntüye neden oldu. Denizolgun'un, 03.00 sıralarında geçirdiği beyin kanaması nedeniyle hastaneye kaldırıldığı, ancak yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadığı belirtiliyor. Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Şakirin Cami'sinden kaldırılacak. 

KİMDİR?

Süleyman Hilmi Tunahan Hazretleri'nin torunu 1955 İstanbul doğumlu olan Arif Ahmet Denizolgun, İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi bugünkü adıyla Mimar Sinan Güzel Sanatlar akademisi Mimarlık Bölümünü bitirdi. Ardından Columbia Üniversitesi Wagner College Ekonomi İş İdaresi bölümünden mezun oldu ve Serbest Mimar ve Müteahhitlik yaptı. 20. Dönem Antalya Milletvekilliği ile Ulaştırma Bakanlığı yaptı. 4 Ağustos 1998 - 11 Ocak 1999 tarihleri arasında Ulaştıma Bakanlığı görevinde bulunan Denizolgun, bu dönem içerisnde dürüstlüğü, ve projeleri ile dikkat çekti.  Denizolgun, NATO Komisyon Başkanlığı, Teknoloji ve Bilim Komisyon üyeliği görevlerinde bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü