AÖF güz dönemi vize sınavı giriş belgeleri yayınlandı mı sabırsızlık arttı

AÖF güz dönemi vize sınavı giriş belgeleri yayınlandı mı sabırsızlık arttı

AÖF vize sınavlarının giriş belgelerinin yayınlanması bekleniyor.Sınav tarihleri her yıl olduğu gibi bu yıl da Anadolu Üniversitesi’nin resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı. Güz dönemi ara sınavlarına sayılı gün kala öğrencilere önemli hatırlatmalarda bulunuldu. AÖF sınav tarihlerinin açıklanmasının hemen ardından binlerce öğrenci AÖF sınav yerlerinin ne zaman belli olacağını merak etti.

AÖF güz dönemi vize sınavı giriş belgeleri yayınlandı mı sabırsızlık arttı

AÖF güz dönemi ara sınavları için sayılı gün kaldı. Açık Öğretim Fakültesi güz dönemi sınavı, her yıl olduğu gibi bu yıl da iki oturumlu gerçekleşecek. Sınav takviminin yayınlanıp tüm sınav tarihlerinin belli olmasının ardından ise “AÖF sınav yerleri belli oldu mu?” sorusunu gündeme geldi. Sınav yerleri, sınava giriş belgeleri üzerinden öğreniliyor. Online sistem üzerinden edinilebilen bu belgelerde sınav tarih ve saat gibi bilgilerin yanı sıra sınav giriş yerleri de yazıyor.  Peki, AÖF sınava giriş yerleri belli oldu mu? Öğrenci giriş belgesi nereden alınıyor? İşte, Açık Öğretim Fakültesi sınavları hakkında bilinmesi gerekenler ve resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamalar!

Yaklaşık bir hafta sonra yapılacak olan AÖF sınav yerleri henüz belli olmadı. Kısa süre sonra bu yılın ilk açık öğretim sınavlarına girecek olan öğrenciler, sabırsızlanmaya başladı. Peki, AÖF sınav yerleri ne zaman belli olur? Yönetimden bu soruyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi ancak geçtiğimiz yıllara bakıldığında sınav yerlerinin son bir haftalık süreç içerisinde açıklandığı görülüyor. Sınav yerleri belgesine sınava giriş belgesinin içerisinde yer veriliyor. Peki, sınava giriş yeri, salonu ve saati gibi bilgilerin de yer aldığı AÖF sınav giriş belgesi nereden alınıyor? AÖF sınav giriş belgeleri, Anadolu Üniversitesi'nin resmi internet sitesi üzerinden yayınlanır. Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri, öğrenci otomasyonuna girdikleri bilgilerle sınav yerlerini öğrenebilirler ve sınav giriş belgesini alabilirler.

SINAV TARİHLERİ

Sınav tarihleri her yıl olduğu gibi bu yıl da sınavları Anadolu Üniversitesi’nin resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı. Bu yılki tüm sınav tarihlerinin yer aldığı sayfada öğrencilere uyarılarda da bulunuldu. Sınav tarihlerinden olağanüstü haller dışında herhangi bir değişiklik yapılmayacağının altı çizilirken, aksi duyuru veya duyumlarda sınav merkezlerinden bilgi alması gerektiği bildirildi. İşte 2016 AÖF sınav tarihleri!

Güz Dönemi Ara Sınavı 26 - 27 Kasım 2016
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 14 - 15 Ocak 2017, 
Bahar Dönemi Ara Sınavı 15 - 16 Nisan 2017, 
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 27 - 28 Mayıs 2017, 
2016-2017 Öğretim Yılı Tek Ders Sınavı 15 Temmuz 2017

SINAVA GİRECEKLERE HATIRLATMALAR

AÖF sınav yerlerine dair henüz bir bilgilendirmede bulunmayan Anadolu Üniversitesi yetkilileri, güz dönemi ara sınavlarına sayılı gün kala öğrencilere önemli hatırlatmalarda bulundu. İşte, sitenin duyurular bölümünde yer alan o açıklamalar!

1. Sınava gireceğiniz binayı, sınavdan en geç 1 gün önce görmeniz yararınıza olacaktır.
2. Sınava girebilmeniz için gerekli olan belgeleri sınava gitmeden önce mutlaka hazırlayın.
3. Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda kâğıt, kitap, defter, not vb. hiçbir doküman; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. hiç bir iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazı; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek hiç bir nesneye izin verilmemektedir.
4. Sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunun.
5. Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.
6. Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurunuz.
7. Cevap kâğıdı üzerine test grubunuzu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız. Test grubunu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.
8. Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmamalıdır. Aksi takdirde sınavınız ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.
9. Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.
10. Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır. Bu nedenle, hakkında hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak, soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olabilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü