Reklamı Geç

Ankara'da eylem hazırlığında olan iki canlı bomba kendini patlattı!

Bugün sabah Ankara'da yaşanan olay herkesi hayretler içinde bıraktı. Eylem hazırlığında olan iki canlı bombaya operasyon düzenlendi. Polislerin dur ihtarı üzerine iki canlı bomba yüklü aracı patlattılar. Ölü ele geçirilen canlı bombalar hakkında araştırmanın sürdüğü bildirildi. İncelemelerde PKK bağlantılı olduğu tespit edilen Bingöl doğumlu Harun Aslan'ın kimliği dışında Mahide Ataş adına düzenlenen ve sahte olduğu tahmin edilen kadın teröriste ait nüfus cüzdanı bulundu.

Ankara'da eylem hazırlığında olan iki canlı bomba kendini patlattı!Ankara'da eylem hazırlığında olan iki canlı bomba yapılan operasyonda kendilerini patlattılar. Polis tarafından yakalancaklarını anlayan iki canlı bomba dur ihtarına uymayarak bomba yüklü aracı infilak ettirdi. 

Bu sabah Ankara'dan korkutan bir son dakika haberi daha geldi. Ankara'da, bombalı eylem hazırlığındaki 2 terörist yakalanacaklarını anlayınca kendi patlattı.

Ankara Valisi Ercan Topaca teröristlerden birinin Diyarbakırlı Harun Aslan olduğunu söyledi. Kadın olan ikinci teröristin ise Maide Ataç olduğu belirlendi.

Araçtaki Türk bayrağı olay yeri inceleme ekipleri tarafından delil olarak emniyete götürüldü.


Ankara'da, Haymana yolu civarında bombalı araçla eylem hazırlığındaki iki terörist, düzenlenen operasyonda polisin "teslim ol" çağrısı üzerine kendilerini patlattı. Teröristler ölü ele geçirildi. Bomba yüklü aracın güvenlik güçlerinin operasyon yaptığı sırada teröristlerce patlatıldığı bildiriliyor. Bölgeye çok sayıda ambulans ve güvenlik görevlisi sevk edildi.
 
ANKARA VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Ankara'da Haymana yolu civarında bombalı araçla eylem hazırlığındaki 2 terörist, düzenlenen operasyonda polisin 'teslim ol' çağrısı üzerine kendilerini patlattı. Ankara Valisi Topaca, " Kullanılan materyaller, yapım şekli, planlanma şekli itibarıyla biraz PKK'yı işaret ediyor. Diyarbakır'dan yapılan bir ihbar üzerine polisin aradığı şahıslardı. Bu bölgeden bir vatandaşın dün yaptığı ihbar üzerine dün akşamdan itibaren bölge üzerinde yoğunlaşıldı" dedi.   Kendini patlatan 2 teröristin  Harun Aslan, Mahide Ateş olduğu belirtildi. 

Diyarbakır'dan yapılan bir ihbar üzerine harekete geçen polis ekipleri,  Haymana yolunun 9. kilometresindeki özel bir at çiftliğinde, 2 teröristin bombalı araç ile eylem hazırlığı yaptıklarını tespit etti. Bu sabah saat 06.00 sıralarından polis ekipleri 2 teröristin yakalanması için operasyon düzenledi.  2 terörist, polisin 'teslim ol' çağrısı üzerine kendilerini patlattı. 


"BİZ MÜDAHALE ETMEDEN KENDİLERİNİ PATLATTILAR"

Operasyonun ardından olay yerine gelen Ankara Valisi, "PKK bağlantısı ihtimali yüksek gibi görünüyor. Örgütler biliyorsunuz çok iç içe son dönemde. Kullanılan materyaller, yapım şekli, planlanma şekli itibarıyla biraz PKK'yı işaret ediyor. Diyarbakır'dan yapılan bir ihbar üzerine polisin aradığı şahıslardı. Bu bölgeden bir vatandaşın dün yaptığı ihbar üzerine dün akşamdan itibaren bölge üzerinde yoğunlaşıldı. Yapılan incelemede bazı şahısların olduğu anlaşıldı. Sabaha karşı bu mahalle gelinerek kendilerine teslim olmaları yönünde arkadaşlarımızın ikazları oldu. Olumlu cevap vermediler. Bir süre geçtikten sonra, daha biz müdahale etmeden kendilerini patlattılar. 200 kilogram amonyum nitrat ele geçirildi" diye konuştu.

"ARACA TÜRK BAYRAĞI ASMIŞLAR"

Ankara Valisi Topaca, "Bingöl doğumlu Harun Arslan isimli bir şahsın kimliği mevcut. Tahrip olmamış şekilde nüfus cüzdanı elimizde. Epey bir zamandır ortalıkta olmadığı, görülmediği yönünde bir ihbar vardı. Bir bayan olduğunu da düşünüyoruz ancak onun kimliği henüz tespit edilebilmiş değil. Arkadaşlarımızın şüphelendiği üçüncü bir kişiyi de tespit etmeye çalışıyoruz. Otomobili de bu saldırıda kullanacaklardı, bu şahıs son bir iki gün içinde satın almış. İlginç olan bir husus da, araca Türk bayrağı asmışlar" dedi.

Bombalı saldırıda kullanmak üzere hazırlanan otomobilde teröristlerin dikkat çekmemek ve kendilerini kamufle etmek amacıyla arka cama astıkları bir Türk bayrağı da olay yeri inceleme ekipleri tarafından toplanarak götürüldü.  Emniyet yetkilileri, teröristlerin muhtemel bir bombalı araç saldırısı hazırlığı ile 10 Ekim 2015'teki Ankara Garı saldırısının birinci yıl dönümü etkinliklerinin muhtemel hedefler arasında olduğunu bildirdi.

TERÖRİSTLERİN KİMLİKLERİ

Ankara Valisi Topaca'nın teröristlerden birinin kimliğinin Harun Arslan olduğunun açıklamasından bir süre sonra diğer kadın teröristin kimliğinin de Mahide Ateş olduğu öğrenildi.

İncelemelerde PKK bağlantılı olduğu tespit edilen Bingöl doğumlu Harun Aslan'ın kimliği dışında Mahide Ataş adına düzenlenen ve sahte olduğu tahmin edilen kadın teröriste ait nüfus cüzdanı bulundu.   

ANKARA VALİLİĞİ : MUHTEMEL BÜYÜK BİR FACİADAN DÖNÜLMÜŞTÜR

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklama ise şöyle; "07.10.2016 Cuma günü Diyarbakır'dan gelen istihbarat ve çevredeki vatandaşlarımızın gördükleri şüpheli şahıslarla ilgili bildirimleri üzerine güvenlik güçleri tarafından çalışma başlatılmıştır. Bugün saat 06.00 sıralarında Ankara'ya 30 km mesafede bir at çiftliğine  operasyon baslatan güvenlik güçlerinin 'teslim ol' yönündeki uyarılarına, bir süre sonra henüz müdahale gelmeden bir kadın bir erkek oldukları tahmin edilen iki terörist kendilerini patlatmıştır.

Yapılan incelemede Bingöl nüfusuna kayıtlı Harun Aslan adına bir kimlik, 200 kg amonyum nitrat ve 2 kalıp plastik patlayıcı ele geçirilmiştir.  Duyarlı vatandaşlarımızın dikkati ile emniyet güçlerimizin titiz çalışmaları sonucunda muhtemel büyük bir faciadan dönülmüştür."

BOMBACI İHBARI DİYARBAKIR'DAN

Bombacıların ihbarı, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nü Diyarbakır'dan telefonla arayan bir kişinin yaptığı ortaya çıktı.

Eylem hazırlığındaki Harun Arslan ve Mahide Ateş oldukları öğrenilirken, Harun Arslan'ın Bingöl nüfusuna kayıtlı olduğu ve uzun süreden beri kayıp olduğu öğrenildi. Ailesi tarafından emniyete kayıp başvurusu olduğu öğrenilen Arslan'ın uzun süreden beri polis tarafından arandığı kaydedildi.

Güvenlik kaynakları, Diyarbakır'dan Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan ihbarla facia önlenirken, ihbarın ardından Ankara Emniyet'ne bağlı istihbarat ve terörle mücadele ekipleri harekete geçti. Arslan'ın profilini inceleyen ekipler, bombacıların kayıp olduğu tarihten şimdiye kadar gittikleri yer ve görüştükleri kişileri takibe alarak, geçebilecekleri güzergahlarda da önlem aldı. Yapılan kısa süreli çalışmanın ardından, bombacılardan Arslan'ın kullandığı cep telefonuna ulaşan güvenlik birimleri, telefon sinyallerini tespit ederek Haymana yolu yakınlarda bombacıları durdurmak istedi. Teslim ol çağrıları karşısında bombacıların, içinde bulundukları ve bomba yüklü aracı patlattıkları belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Murat Akyer kimdir ne iş yapar merak konusu oldu Nursel'in Mutfağı'nda şok iddia
Murat Akyer kimdir ne iş yapar merak konusu oldu Nursel'in Mutfağı'nda şok iddia
Ümran bebek öldü mü? Annesi babası yaşıyor mu merak edildi
Ümran bebek öldü mü? Annesi babası yaşıyor mu merak edildi