Alman Bakan'dan Meclis'e ziyaret

Alman Bakan'dan Meclis'e ziyaret

Alman Bakan bugün Meclis'i ziyaret etti. Dün gece Ankara'ya gelen Alman Bakan Walter Steinmeier 15 Temmuz günü Meclis'in bombalanan bölümlerini gezdi.

Alman Bakan'dan Meclis'e ziyaret

Konuk Bakan dün akşam saatlerinde Ankara'ya geldi. İlk olarak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşen Alman bakan Walter Steinmeier daha sonra bir açıklama yaptı. O açıklamada Mevlüt Çavuşoğlu ve Alman Bakan önemli mesajlar verdi. 

Alman Bakan açıklamasında iki ülke arasında ki gerilimin düşürülmesi gerektiğine dikkat çekti. Alman Bakan ikinci mesajında Avrupa Birliği hakkında verilecek kararın Avrupa başkentlerinden birinde değil Ankara'da alınacağını ifade etti. Bu oldukça önemli bir mesajdı. 

Hemen sonrasında ise Başbakanlığa geçen Alman Bakan Walter Steinmeier Başbakan Binali Yıldırım ile bir görüşme gerçekleştirdi. Binali Yıldırım ile görüşen Alman Bakan daha sonra Meclis'i ziyaret etti. Meclis Başkanını ziyaret eden konuk bakan daha sonra 15 Temmuz gecesi Meclisin bombalanan kısımlarını gezdi. Bakan o gezinin ardından kısa bir açıklama yaparak " O gece Türk halkının göstermiş olduğu mücadeleye hayranlıkla bakıyoruz" dedi. 

ELAZIĞYENİUFUK.COM

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü