Aladağ yurt yangınında ölen öğrencilerin isimleri açıklandı mı merak ediliyor! Yaralı isimleri açıklanmadı

Aladağ yurt yangınında ölen öğrencilerin isimleri açıklandı mı merak ediliyor! Yaralı isimleri açıklanmadı

Adana'nın Aladağ ilçesinde çıkan yurt yangınında 12 öğrenci ve bir bakıcının hayatını kaybettiği haberi az önce geldi. Aladağ'da bulunan kız öğrenci yurdundan akşam saatlerinde başlayan yangın bir anda büyüdü. Öğrencilerin binada bulunduğu sırada başlayan yangının binayı sarmasının ardından pek çok öğrenci binayı terk edemedi. Az önce Adana Valisi açıklama yaparak acı haberi verdi. Aladağ'da bulunan kız öğrenci yurdunda ki yangında 12 öğrenci bir bakıcının hayatını kaybettiğini 22 kişinin yaralandığını bildirdi.

Aladağ yurt yangınında ölen öğrencilerin isimleri açıklandı mı merak ediliyor! Yaralı isimleri açıklanmadı

Adana'nın Aladağ ilçesinde bulunan ortaokul öğrencilerinin kaldığı kız öğreci yurdunda yangın çıktı. Akşam saatlerinde çıkan yangın bir anda büyüdü ve tüm binayı sardı. Alevlerin tüm binayı sarmasının ardından öğrencilerden bazıları çatı katına çıktı. Alevlerin çatı katına ulaşmasının ardından öğrencilerin bu nedenle kurtarılamadığı gündeme geldi. 

Yangına müdahele eden itfaiye ekipleri yangının elektrik panosundan çıktığı açıklandı. Yangında 12 öğrenci 1 görevlinin hayatını kaybettiği öğrenildi. Yangında hayatını kaybeden öğrencilerin henüz ismi açıklanmadı. Yurtta 35 öğrencinin kaldığı açıklandı. Yangından etkilenen 22 kişinin hastaney kaldırıldığı bildirildi. 
 

Adana'nın Aladağ ilçesindeki 3 katlı Özel Aladağ Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu'nda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

NTV canlı yayınına bağlanan Adana İtfaiye Daire Başkanı Fahri Durukan, yangında 11 öğrenci ile bir görevlinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Durukan, 13 öğrencinin de yaralı olduğunu ifade etti. Tedavi altındaki öğrencilerin hayati tehlikesi bulunmuyor.

ADANA VALİSİ: 12 CENAZEYE ULAŞTIK

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Aladağ ilçesindeki öğrenci yurdunda çıkan yangınla ilgili, "12 cenazeye ulaştık, yaralanan 22 kişi de hastanelere kaldırıldı." dedi.


AB BAKANI ÖMER ÇELİK: YANGINDA 13 KAYBIMIZ VAR

AB Bakanı Ömer Çelik, yangınla ilgili yaptığı açıklamada, "Yangında 13 kaybımız var. Allah rahmet eylesin. Yangınla ilgili bir ihmal ya da kasıt var mı araştırılacak" diye konuştu.
Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adana'nın Aladağ ilçesinde bir özel öğrenci yurdunda çıkan yangın dolayısıyla bölgeye gidiyor.

ADANA VALİSİ: 13 ÖĞRENCİMİZ YARALANDI

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, yaptığı açıklamada, alınan ilk bilgilere göre yurtta 28 öğrencinin kaldığını söyledi.
Bu öğrencilerden olay sırasında yaralananlar olduğunu aktaran Demirtaş, "Olayda ilk belirlemelere göre 13 öğrencimiz yaralandı. İlk tespitlere göre yangında ölen yok. Öğrencilerimizden bazıları dumandan etkilenmiş, kiminde kaçarken meydana gelen kırıklar var. Yaralılar hastanelerde tedavi altına alındı."
Demirtaş, tüm itfaiye, sağlık ve kurtarma ekiplerinin seferber edildiğini bildirerek, kendisinin de olay yerine gitmek üzere hareket ettiğini söyledi.

ADANA İTFAİYESİ MÜDÜRÜ: YANGIN KONTROL ALTINA

NTV canlı yayınına bağlanan Adana İtfaiyesi Müdürü Nihat Sarraf, "Yangın kontrol altına alındı. 3-4 kişinin yaralandı ancak can kaybı yok" ifadelerini kullandı.


Adana'nın Aladağ ilçesinde öğrenci yurdunda çıkan yangın herkesi korkuttu. Kız öğrenci yurdunda çıkan yangında 13 öğrencinin yaralandığı bildirildi. 

Bugün akşam saatlerinde Aladağ İlçesi Sinanpaşa mahallesinde bulunan ve çevre köylerde oturan ailelerin orta okul ve lise dengi okullarda öğrenim gören kız çocuklarının kaldığı yurtta yangın çıktı. Henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın kısa sürede büyüdü. Alevler bir anda binayı sararken içeride bulunan öğrenciler korku içerisinde camlardan atlayarak canlarını kurtardı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğü ve ambulanslar sevk edildi. Yaralanan öğrenciler hastanelere kaldırılırken, yangını söndürme çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

VALİ DEMİRTAŞ'TAN AÇIKLAMA GELDİ

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Aladağ ilçesinde bir  öğrenci yurdunda yangın çıktığını belirterek, "Olayda ilk belirlemelere göre 13  öğrencimiz yaralandı. İlk tespitlere göre yangında ölen yok." dedi. 

Alınan bilgiye göre, ilçedeki Aladağ Tahsil Çağındaki Talebelere  Yardım Derneği Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu'nda henüz belirlenemeyen bir nedenle  yangın çıktı.

Bir anda büyüyen yangına ihbar üzerine çağrılan itfaiye ekipleri  müdahale ederken, bazı öğrencilerin dumandan etkilendikleri öğrenildi.

İtfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi sürerken, bina içinde öğrenci  kalıp kalmadığının tespiti için de arama çalışması başlatıldı.

 

adana yangın aladağ yangın yurt yangını ölenlerin isimleri aladağ yangın yaralananlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ramazan     0000-00-00 Ne alçak adamlarsınız ya nr kadar kolay bir şekilde söylüyorsunuz utanmadan !.böyle
Eda     0000-00-00 Bi yangın nasıl bi anda çıkamayacak şekilde bu kadar büyür kızlar okumasın diye yapıldı kesin yobaz adana
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü