Adli Tıp Kurumu personel alımı başvuru sonuçları açıklandı

Adli Tıp Kurumu personel alımı başvuru sonuçları açıklandı

Adli Tıp Kurumu personel alımı için yapılan başvurular sonunda açıklandı. Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 135 personel alacağını duyurmuştu. Başvurular 3 Ekim'de başlamıştı bugün ise sonuçlar açıklandı.

Adli Tıp Kurumu personel alımı başvuru sonuçları açıklandı

Adli Tıp Kurumu başvuruların sonuçları dört gözle bekleniyordu. Önce başvurular sonrasında sözlü sınav ile alımlar gerçekleşti. 

23 Eylül'de verilen ilan üzerine 135 personel alımı yapacağını duyuran Adli Tıp Kurumu başvuru sonuçlarının 14 Ekim'de açıklanması bekleniyor. Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu farklı departmanlara alacağı personeller için başvuru 3 Ekim'de başlamıştı. Personel alımmlarının sonuçlarını haberimizden öğrenebilirsiniz.

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu personel alım başvuru sonuçları açıklandı. Lise mezunu 10 kişinin alınacağı pozisyona 2200 kişi başvurdu.

ADLİ TIP KURUMU BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

ADLİ TIP KURUMU DUYURUSU
1) Adli Tıp Kurumu merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/A maddesi uyarınca istihdam edilmek üzere; ilan edilen kadrolara 03 -10 Ekim 2016 tarihleri arasında yapılan başvurular Başkanlığımızca incelenmiştir. 

2) Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayları belirlemek amacıyla, Adalet Bakanlığı Memur Sınav Atama ve Nakil Yönetmeliği'nin 14 üncü maddesi gereğince, başvuruları kabul edilen adayların ÖSYM tarafından yapılan KPSS sınavlarında almış oldukları puanların en yüksek puandan başlamak üzere en düşük puana göre sıralamaları yapılmış ve ilan edilen kadro sayısının on katı kadar en yüksek puanlı aday sözlü sınavlara girmeye hak kazanmıştır. 

3) Sözlü sınavlar İstanbul Yenibosna'da bulunan Adli Tıp Kurumu merkez binasında yapılacak olup sözlü sınav tarihleri daha sonra açıklanacaktır.

ALINACAK PERSONELLER
- Mühendis: 45 
- Tekniker: 40 
- Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni: 30 
- Hizmetli: 20

ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR
- T.C. vatandaşı olmak 
- Son başvuru günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak - Askerliğini yapmış ya da tecilli olmak 
- Akıl hastalığı bulunmamak 
- Kamu haklarından mahrum olmamak 
- Atanılacak kadro için istenene öğrenim durumuna sahip olmak Başvuruda

İSTENİLEN BELGELER
- Başvuru formu 
- Öğrenim belgesi fotokopisi 
- KPSS sonuç belgesi 
- Nüfus cüzdanı fotokopisi

DEĞERLENDİRME
Başvuruda bulunan ve başvuruları kabul edilen adayların öğrenim durumuna göre KPSSP3, KPSSP93 veya KPSSP94 puanları esas alınarak en yüksek puandan başlayarak en düşük puana göre sıralama yapılacaktır. Bu sıralama sonucunda ilan edilen kadro sayısının 10 katı kadar sıralamada yüksek sırada bulunan aday, sözlü sınava girmeye hak kazanacaktır.

Sıralamalar kadro yeri ve ünvan bazında ayrı ayrı yapılacaktır. (Örn: İstanbul merkez bilgisayar mühendisi kadrosu için ayrı Ankara bilgisayar mühendisikadrosu için ayrı sıralama yapılacaktır.)

Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilen adayların müracaatları kabul edilmeyecek, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu durumdaki adaylar hakkında genel hükümlere göre yasal işlem yapılacaktır.

Başvuru sonuçları ve sınav sonuçları Adli Tıp Kurumu’nun internet
sitesinden yayınlanacaktır. Yayımlanacak duyuru, ilan ve bilgilendirmeler tebligat mahiyetinde olacağından, adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

SÖZLÜ SINAV YERİ VE SAATİ
İlan edilen tüm kadrolar için sözlü sınavlar Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’nın İstanbul Yenibosna’daki merkez binasında1 7 Ekim 2016 tarihinde başlayacaktır.

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 135 personel alacağını duyurmuştu. Peki Adli Tıp Kurumu personel alımı başvuru sonuçları açıklandı mı? 10 Ekim günü biten başvuruların sonuçları heyecan ile bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü