Adana Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü kimdir, hangi partiden?

Adana Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü kimdir, hangi partiden?

Adana Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü kimdir bu soru bugün en çok sorulan soru oldu. Hüseyin Sözlü'nün Adana'da yaşanan yangın faciasından sonra yaptığı açıklama sonrasında büyük tepki aldı. Hüseyin Sözlü hangi partiden olduğu bir anda merak konusu oldu.

Adana Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü kimdir, hangi partiden?

Hüseyin Sözlü hangi partiden merak ediliyor. Dün Adana'da çok büyük bir facia yaşandı. Öğrenciler feci şekilde can verirken canlı yayında açıklama yapan Belediye Başkanı şok eden bir konuşma yaptı ve sorulan bir soruya kızarak cevap vermesi bir anda herkesin tepkisini topladı. 

Adana'ın Aladağ ilçesinde ortaöğretim öğrencilerinin kaldığı yurtta yangın çıktı, en az 11 kız öğrenci ve bir kadın eğitmen hayatını kaybetti. Konuyla ilgili CNN Türk canlı yayınında açıklamalarda bulunan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kendisine sorulan itfaiyenin yangın çıkan yurtta bir denetim yapıp yapmadığı sorusuna "Çok zeki sorular sorduğunuzu zannetmeyin" yanıtını verdi.

Adana'nın Aladağ ilçesindeki kız öğrenci yurdundaki yangında 11 öğrenci, 1 kadın eğitmen hayatını kaybetti. 22 öğrenci ise yaralandı. 34 ortaöğretim öğrecinin kaldığı yurtta, alt katta bulunan öğrencilerin birçoğunun kurtulduğu, üst katlara çıkan öğrencilerin ise hayatını kaybettiği anlaşıldı. Yaralanan çok sayıda öğrencinin ise pencerelerden atladığı öğrenildi.

adana belediye başkanı kim ile ilgili görsel sonucu

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI'NI KIZDIRAN SORU

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, gazeteci Nedim Şener’in itfaiye ekiplerinin yangın çıkan yurtta bir denetim yapıp yapmadığı yönündeki sorusuna “şimdi seyircilerin karşısında çok zeki sorular sorduğunuzu zannetmeyin” diye tepki gösterdi.

Sözlü, Şener için “çok kendini bilmez bir tavrınız ve tarzınız var” ifadelerini kullandı.

HÜSEYİN SÖZLÜ KİMDİR?

Hüseyin Sözlü (d. 2 Mayıs 1965, Çokçapınar, Ceyhan) eski Ceyhan Belediye Başkanı ve mevcut Adana Büyükşehir Belediyesi[1] Başkanıdır.

Hüseyin Sözlü; ilköğrenimini köyünde, ortaöğrenimini ise Ceyhan Yaltır Kardeşler Ortaokulu ve Ceyhan Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne girerek 1989 yılında “Ziraat Mühendisi” olarak mezun oldu. 1990 yılında DSİ’de İşletme Mühendisi olarak göreve başladı, 1997 yılında DSİ Kösreli İşletme ve Bakım Başmühendisliği’ne atandı.

1999’dan bu yana aralıksız üç dönem Milliyetçi Hareket Partisi'nden Ceyhan Belediye Başkanlığı’na seçildi. 29 Eylül 2013 tarihinde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından, "MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı" olarak [2] ilan edildi. 30 Mart 2014 günü yapılan yerel seçimlerde, %34'lük oy oranı [3] ile Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi.

Bunun yanı sıra Türkiye Mahalli İdareler İşveren Sendikası Genel Başkanlığı[4], Türkiye İşveren Sendikaları Yönetim Kurulu Üyeliği ve Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği[5] görevlerini de yürütmektedir.

Evli ve üç çocuk babasıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü