Adana Aladağ'da yanan yurt hangi cemaatin merak konusu oldu!

Adana Aladağ'da yanan yurt hangi cemaatin merak konusu oldu!

Adana'da yaşanan o korkunç olayda şok eden gelişmeler yaşanıyor. İddiaların ardı arkası kesilmiyor. İddiaya göre yangın merdivenin kapalı olması büyük bir ihmal olduğunu gösterirken bu yurdun bir cemaate ait olduğu iddia edildi. Peki yurt kime ait?

Adana Aladağ'da yanan yurt hangi cemaatin merak konusu oldu!

Adana'nın ilçesindeki Aladağ 'da meydana gelen yangında 11 kız öğrenci hayatını kaybetti. Bu durum hemen akıllara yurdun devlet yurdumu yoksa özel yurt mu sorusunu getirdi. İddiaya göre yurt Süleymancılar denilen cemaatin yurduydu.

Aladağ ilçesinde ortaöğretim öğrencilerinin kaldığı kız yurdunda dün akşam saatlerinde elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında dört katlı binanın ahşap olan üst kısmı en çok hasarı gördü. Binanın halıyla kaplı üst katı kül olurken, çatısının da çöktüğü görüldü.

12 kişinin hayatını kaybettiği 24 kişinin yaralandığı olayda facianın enkazı günün ağarmasıyla birlikte ortaya çıktı.

ELEKTRİK KONTAĞINDAN ÇIKMIŞ OLABİLİR

Adana'nın Aladağ İlçesi'nde 3 katlı bir kız öğrenci yurdunda çıkan yangında, 11'i kız öğrenci ve 1 görevli olmak üzere 12 kişi hayatını kaybederken, 22 öğrenci de yaralandı. Büyük bölümü ahşap olan binada yanarak ölenlerin cesetleri, itfaiye ekipleri tarafından binadan çıkartıldı. Adana Valisi yangının elektrik kontağından çıkmış olabileceğini ifade etti.

Saat 19.30'da Aladağ İlçesi Sinanpaşa Mahallesi'nde bulunan ve 34 öğrencinin kaldığı orta öğretim kız öğrenci yurdunda yangın çıktı. Henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangında alevler kısa sürede büyük bölümü ahşap olan tüm binayı sardı. Aladağ ve Adana Büyükşehir Belediyesi ile Aladağ Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri yangına müdahale etti.

Yangınla birlikte paniğe kapılan öğrencilerin bazıları pencerelerden atladı. Pencelerden atlama sonucu vucudunda kırıklar oluşan öğrencilerle birlikte dumandan etkilenen toplam 22 öğrenci yaralandı. Yaralı öğrencilere olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahaleleri yapıldıktan sonra hastanelere sevk edildi.

ADANA VALİSİ: DURUMU AĞIR YARALI YOK

Adana Valisi Mahmut Demirtaş çıkan yangına ilişkin, "Yangında 12 vatandaşımızı kaybettik. Bunlardan 11'i öğrenci, biri eğitmen. 22 vatandaşımız da yaralı. İçeridekilerin tamamına ulaştık. İlk belirlemelere göre yangının elektrik kontağından çıktığını tahmin ediyoruz." dedi. Demirtaş, olay yerindeki incelemelerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, özel öğrenci yurdundaki yangının saat 19.25 civarında çıktığını söyledi. Demirtaş, yaralıların hastaneye kaldırıldığını belirterek, "Yaralılardan durumu ağır olan herhangi kimse yok. Yaralıların bazıları pencereden atlamışlar." ifadesini kullandı.

ADANA BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN SÖZLÜ'DEN AÇIKLAMA

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "Yangın söndürüldü. Üst kattaki öğrencilerin kalabileceği her tarafa ulaşıldı. Alt kattan, orta katlardan üst katlara doğru yangından kaçmak için çıktıkları düşünülüyor. Yaralılarımız var. Üzücü bir hadise. 23 kişi yaralı olarak hastanede, durumu ağır olan kimse yok. Hepsi ortaokul talebesi. 12-13 yaş aralığında birçoğu. Muhtelemen elektrik kontağından çıkmış olabileceği üzerinde düşülüyor. Binanın dışında ahşap kaplama var bu da yangının artmasına neden oldu" dedi.

Öte yandan Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, "Çatı katı ahşap, yangını söndürmeyi zorlaştırdı. Yoğun çabaya rağmen üst kattaki çocuklarımıza ulaşamadık. İlçe merkezinde araçlarımız anında müdahale etti. Ancak duvarların ahşap olması yangını körükleyen etkenlerden oldu" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Turan Sevim     2017-01-03 Şehit veririz şehidimizin cenazesinden nemalanmaya çalışırlar,yangın çıkar evlatlarımız hayatını kaybeder nemacılar gene meydana çıkıverir.Anlamıyorum bu insanlar hiç nasıl göründüklerinin farkına varmıyor mu acaba?Biri uyarsa ya şunları dönüp aynaya baksalar...
Bülent     2017-01-01 Hangi cemaatin olduğu önemli değil,senin devletin bu işi üstlenmedikçe elbetteki cemaatler olacak ve yurt okul açacak,açmalarına karşı değilim,hiç yoktan milletin çocuğu okusun,kendi ayakları üzerinde dursun.Eleştiri yapanlara sesleniyorum:Çözüm öneriniz yoksa hiç konuşmayın milletin ayağına da köstek olmayın.Uzaktan davulun sesi hoş gelir size.Tırrikler boğaz manzaralı evinizde kahvenizi yudumlayın siz!
Anti Fevzi Çakıcıoğlu     2017-01-01 Farkındaysan yurt müdürünün kızı da hayatını kaybeden evlatlarımız arasında!Başa gelmiş bir bela it köpek ürüyor.Bu cemaatten değilim ama insanım hatası olanlar cezasını çeksin.Bu yurtlar bu vatana çok hizmet etti.Yine fakir öğrencilere kucak açıp,okutup,ellerine bir zanaat vereceğine inanıyorum.Herkes içindeki fesata oha desin!
Salih çakır     0000-00-00 O cemat,Bu cemat.isterse doğu perinçeğin cemati olsun.insan yanmış ,şu kaderciliği bırakın.Yurt yetkililerinin hatası var ise adalet hak ettiklerinin inşaallah fazlasını verir.Devlet yönetiminde kadercilik olmaz.Sayın H.SÖZLÜ kardeşime de geçmiş olsun der ınşallah bunu onun önleyebileceğini gerekli mühendisleri toplayıp özellikle bu yurt binalarını bir teftişten geçirsinler.bize düşen de ailelere sabırlar diliyoruz.Giresun
Salih çakır     0000-00-00 O cemat,Bu cemat.isterse doğu perinçeğin cemati olsun.insan yanmış ,şu kaderciliği bırakın.Yurt yetkililerinin hatası var ise adalet hak ettiklerinin inşaallah fazlasını verir.Devlet yönetiminde kadercilik olmaz.Sayın H.SÖZLÜ kardeşime degeçmiş
Mazlum     0000-00-00 İçiinizdeki kindarlığı ahrete intikal eden yavrular üzerinden dillendirerek hayır kurumlarına hakaret etmeyelim lütfen. Sizin zihniyettekiler acaba kaç mazlumun yardımına koştu bugüne kadar.
Ismail demir     0000-00-00 Müceddidi elfisani Imam ı Rabbani şeyh Ahmet Farukı (k.s) varisi ebul faruk SÜLEYMAN HİLMI silistrevi (k.s) evlatları herzama imtihan sahasında olduklarını unutmasınlar elbette bu acıyı unutmak mümkün değil ama bunu mana edip imamı rabbani evlatlarına saldiranlar elbette cezasız kalmazlar.Dikkat etmek gerekir ki elbette bizlerin bir suçu var ki bunun eseri bu başımıza gelmiş olabilir bütün şehit olan yavrularimiza ALLAHTAN RAHMET YAKINLARINA SABRI CEMIL IHSAN EYLESIN ... !!!
Ismail demir     0000-00-00 Müceddidi elfisani Imam ı Rabbani şeyh Ahmet Farukı (k.s) varisi ebul faruk SÜLEYMAN HİLMI silistrevi (k.s) evlatları herzama imtihan sahasında olduklarını unutmasınlar elbette bu acıyı unutmak mümkün değil ama bunu mana edip imamı rabbani evlatlarına saldiranlar elbette cezasız kalmazlar.Dikkat etmek gerekir ki elbette bizlerin bir suçu var ki bunun eseri bu başımıza gelmiş olabilir bütün şehit olan yavrularimiza ALLAHTAN RAHMET YAKINLARINA SABRI CEMIL IHSAN EYLESIN ... !!!
Fevzi Çakıcıoğlu     0000-00-00 Evet maalesef bi tarikatlardan Türkiye çok çekti çok da çekeceğe benziyor. Yani internette tarikat yazın tıklayın kum gibi kaynıyor. Birine göre diğeri kâfir. Neden çünkü müthiş bir nemalanma var işin içerisinde. Adeta SÜLÜK gibi düşmüşler vatandaşın üzerime ellerini çekmeleri mümkün degil.
Atik     0000-00-00 Ulan embesiller 12 yawru yanarak can wermis ler, siz isim derdindesiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü