97 hakim ve savcı için yakalama kararı!

97 hakim ve savcı için yakalama kararı!

FETÖ operasyonları devam ederken bugün yeni bir gelişme yaşandı. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından görevinden uzaklaştırılan 97 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı verildi. Kurulun 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 3 bin 530 hakim ve savcı hakkında ihraç kararı verdiğini belirten Yılmaz, bunlardan 3 bin 261'i hakkındaki ihraç kararının kesinleştiğini bildirdi.

97 hakim ve savcı için yakalama kararı!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HSYK 2. Dairesince görevden uzaklaştırılan 97 hakim ve savcı hakkında yakalama ve gözaltı kararı çıkarttı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu'nda yürütülen yargıdaki FETÖ yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, daha önce alınan ifadelerde ismi geçen 25'i Ankara'da olmak üzere 97 hakim ve savcı HSKY tarafından görevden uzaklaştırıldı. Soruşturmayı yürüten savcılık da bugün itibariyle açığa alınan Yargıtay, Danıştay ve Bölge İdare Mahkemelerinde görevli 97 hakim ve savcı için yakalama ve gözaltı kararı çıkarttı.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDILAR
 

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesince  96 hakim ve savcı daha görevden uzaklaştırıldı.

HSYK Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, AA muhabirine  yaptığı açıklamada, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 97 hakim ve savcı hakkında  başlattığı soruşturma kapsamında, 96 hakim ve savcıyı görevden  uzaklaştırdıklarını söyledi.

Yılmaz, Ankara, İstanbul ve çeşitli illerde görev yapan 97 hakim ve  savcı arasındaki bir kişiye, emekli olduğu için HSYK tarafından işlem  yapılmadığını belirtti.

HSYK Başkanvekili  Yılmaz, açığa alınan 96 hakim ve savcının isminin,  Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında alınan itiraflar ve  toplanan diğer deliller üzerine belirlendiğini ifade etti.

Kurulun 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 3 bin 530 hakim ve savcı  hakkında ihraç kararı verdiğini belirten Yılmaz, bunlardan 3 bin 261'i hakkındaki  ihraç kararının kesinleştiğini bildirdi.

Yılmaz, ihraç edilen 269 hakim ve savcı hakkındaki kesinleşme  sürecinin devam ettiğini, bugün açıklanan 96 kişi dahil toplam 287 hakim ve savcı  hakkında da görevden uzaklaştırma kararı alındığını dile getirdi.

Başkanvekili Yılmaz, böylelikle darbe girişiminin ardından toplam 3  bin 817 hakim ve savcı hakkında ihraç veya açığa alma işlemi yapıldığını  kaydetti.

hakim savcı yakalama kararı görevden ihraç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü