8 Ekim Ehliyet soru ve cevapları merak ediliyor! Ehliyet sonuçları ne zaman açıklanır

8 Ekim Ehliyet soru ve cevapları merak ediliyor! Ehliyet sonuçları ne zaman açıklanır

8 Ekim ehliyet soru ve cevapları pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Bugün milyonlarca sürücü adayı ehliyet sınavına girdiler. Sınava girenler soru ve cevapları araştırmaya başladı. MTSAS’ta ter döken adaylar sınavdan başarılı olup olmadığını merak ediyorlar. 70 puan ve üzeri adayların başarılı olacağı sınavda yanlış sorular doğru cevapları etkilemiyor. Ehliyet sınavı soru ve cevapları haberimizin devamında sizlerle.

8 Ekim Ehliyet soru ve cevapları merak ediliyor! Ehliyet sonuçları ne zaman açıklanır

Bugün ehliyet sınavına giren pek çok aday sınav soru ve cevaplarını merak etmeye başladı. 8 Ekim ehliyet sınavında çıkan soru ve cevaplar henüz açıklanmadı. 8 Ekim ehliyet sınavı sonuçlarının Kasım ayında açıklanması bekleniyor. 

8 Ekim 2016 Ehliyet sınavında başarı için kaç puan almam gerekiyor?


Ehliyet sınavından alınabilecek en yüksek puan 100'dür. Bir sürücü adayının en az 70 puan alması gerekiyor. Bunun içinde ehliyet sınavında sorulan toplam 50 sorudan 35 tanesini doğru yapması gerekiyor. Ehliyet sınavıyla ilgili önemli bir ayrıntıyı da paylaşmak istiyoruz. Diğer sınavlar gibi yanlış cevaplanan sorular, doğru yanıtları götürmüyor. Bu nedenle soruları boş bırakmanız size fayda sağlamayacaktır. Emin olmadığınız soruları mantığınıza uygun olacak şekilde cevap verebilirsiniz.

 

8 Ekim 2016 Ehliyet sınav sonuçları ve soruları ne zaman açıklanacak?

Ehliyet sınav soruları sınav yapıldıktan 3 veya 4 gün sonra açıklanmaktadır. En son yapılan ehliyet sınavının soruları 4 gün sonra açıklanmıştır. Ehliyet sınav sonuçları ekstra bir durum oluşmazsa 12 gün sonra açıklanmaktadır.  MEB tarafından yayınlanan takvime göre sınav sonucunun, 20 Ekim 2016 tarihinde açıklanması beklenmektedir.

8 Ekim 2016 Ehliyet sınavında kalırsam ne olacak?

Eğer bir aday sınavdan kalırsa sıradaki ehliyet sınavına girmesi gerekecek. 8 Ekim 2016 Ehliyet sınavından sonraki sınavın tarihi 10 Aralık 2016 olarak belirlenmiştir. Bunun yanında teorik sınav giriş ücretini tekrar ödemeniz gerekecek.

Eğer sınavdan başarılı olursanız direksiyon sınavına gireceksiniz. Sınava girmeden önce direksiyon eğitimlerinizi alabiliyorsunuz. Direksiyon eğitimlerini eksiksiz olmanız direksiyon sınavı açısından çok önemlidir. Lütfen eğitimleri eksiksiz alın. Resmi olarak kaç saat hakkınız olduğunu öğrenmek için yönetmelikte bulunan ders saatlerini aşağıdaki makalede paylaştık.

Direksiyon sınav ücreti ne kadar?

Direksiyon sınavı giriş 70 TL ve teorik sınavına ilk giriş ücreti 60 TL’dir. 

8 Ekim 2016 ehliyet sınavının direksiyon sınavı ne zaman olacak?

MEB tarafından sene başında teorik sınavlar ve direksiyon sınavları için belirlenen taslak tarihler var. Direksiyon sınav tarihlerinde değişiklikler olabilir. Direksiyon sınavları teorik sınavdan 3 hafta sonra gerçekleşiyor. Yoğunluğa göre 1 ay veya daha geç bir tarihte de direksiyon sınavına girmeniz gerekebilir.Bu noktada tahmini sınav tarihleri: Ana sınav 5-6 Kasım 2016, Ara sınav: 26-27 Kasım 2016, 17-18 Aralık 2016'dır.

 
Ehliyet sınavından başarılı olup direksiyon sınavından kalırsam ne olacak?

08 Ekim 2016 ehliyet sınavı başarılı olan adaylar sıradaki direksiyon sınavına girecekler başarılı olmak için direksiyon eğitimlerini istikrarlı şekilde almaları gerekmektedir. Direksiyon sınavından başarısız olma durumunda, 70 TL direksiyon sınav ücretini ve  2 saat zorunlu direksiyon telafi dersi ücretini ödemeniz gerekecek. Toplam ödemeniz gereken ücret 200 TL - 250TL arasında olabilir. Sürücü kursunuza fiyatları sorunuz. Yeni yıl itibariyle taban fiyat uygulaması uygulanıyor ve bu fiyatlar komisyonlar tarafından her il için belirleniyor.

 
Direksiyon sınavında zorlanılan konular nelerdir?

Direksiyon sınavıyla ilgili siz değerli sürücü adaylarının da katıldığı bir anket yaptık. Buyrun anket seonuçlarını inceleyiniz.

 
Yeni yılda stajyer sürücü olacağız bu ne anlama geliyor?

Yeni yılda ehliyet sınavına giren adaylar stajyer sürücü uygulamasına tabi olacaklar. 2016 Yılı itibariyle sınava giren sürücü adayları, stajyer sürücü olarak kabul edileceği için trafik ortamında daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Bu konuda ayrıntılı bir makale hazırladık incelemenizi tavsiye ederiz.

Stajyer ehliyet nedir?

 
Direksiyon sınavından geçersem süreç nasıl işleyecek?
Direksiyon sınavında başarılı olan adaylar sürücü olur raporu, biyometrik fotoğraf, sürücü belgesi harç ücreti, değerli kağıt bedeli ve vakıf payını ödemeleri gerekmektedir. 8 Ekim 2016 ehliyet sınavından ve sonrasında yapılan direksiyon sınavından başarılı olursanız 1 hafta içinde sertifikanızı alabilirsiniz.EHLİYET SINAVI DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILIR

Adayların konulara göre sorulara verdikleri doğru cevap sayıları tespit edilir, sınavda verilen yanlış cevaplar dikkate alınmaz. Doğru cevap sayıları üzerinden her bir ders için 100 puandan üzerinden hesaplama yapılır. Her ders için 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan adaylar başarılı sayılır. Merkezi sistem sınavında her soru puan olarak eşit ağırlığa sahiptir. Teorik derslerin tamamı için bir sınav yapılarak tek notla 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Sınavda 70 ve üzeri puan alan kursiyerler başarılı sayılır.

2016 YILI EHLİYET SINAV TAKVİMİ

 

MTSKS-1 13 Şubat 2016-Cumartesi

 

MTSKS-2 14 Mayıs 2016-Cumartesi

 

MTSKS-3 16 Temmuz 2016-Cumartesi

 

MTSKS-4 27 Ağustos 2016-Cumartesi

 

MTSKS-5 08 Ekim 2016-Cumartesi

 

MTSKS-6 10 Aralık 2016-Cumartesi

EHLİYET SINAV SONUÇLARI

Sınav sonuçları, http://www.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır. Kursiyerler, bu adresten Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınav Sonuçları linkinin üzerine tıklayarak açılacak sayfadan, T.C. kimlik numarasını girerek sınav sonuçlarını öğrenebilecektir. Ayrıca, Özel MTSK müdürlükleri Özel MTSK Modülünden kurum kodunu ve şifresini girerek, müdürlüklerinden sınava girenlerin sonuç listesini çıkaracak ve kursiyerlere tebliğ edecektir.

ehliyet soru ve cevapları 8 ekim ehliyet sonuçları ehliyet sonuçları ne zaman açıklanacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ümit Çetinkaya     0000-00-00 Ezber suruvu kursu com tr
Ümit Çetinkaya     0000-00-00 Ezber surucu kursu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü