400 yıllık çınarı kesip içini oymuşlar!

400 yıllık çınarı kesip içini oymuşlar!

Silivri'de 400 yıllır Çınar ağacını kesip içini oydular. Çevre sakinleri ve güvenlik görevlilerine göre anıt ağaca yapılan bu saldırının iki nedeni olabilir; ya yeni alınan bir motorlu testere ağaç üzerinde denendi yada defineciler tarihi ağacın içinde altın aradı.

400 yıllık çınarı kesip içini oymuşlar!

400 yıllık çınar ağacını kestiler içini motorlu testere ile oydular. Anıt ağaç ya yeni testeresini denemek isteyen yada çınarın gövdesinde define arayan birileri tarafından bu hale getirildi. 

Silivri Millet Bahçe mesire alanında ki çınar ağacı kimliği belirlenemeyen kişi yada kişilerin saldırısına uğradı. Motorlu testere 4 asırlık ağaca büyük hasar verdi. Silivri Belediyesi çalışanları tarihi ağacı hayata döndürmeye çalışıyorlar. 

Belediye ekipleri ve çevrede yaşıyanlara göre ağaç defineciler tarafından kesildi. Mubadele döneminde göç edenler çınar ağaçları içine altın sakladı hurafesinin yıllardır anlatıldığını söylüyorlar. Belediye görevlileri jandarmaya suç duyurusunda bulundu. Park ve bahçeler müdürlüğü de anıt ağacı kurtarmaya çalışıyor. Eğer dolgu ve aşılama işlemleri tutarsa bu ulu çınar bir 400 yıl daha yaşayabilir.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü