3 Ocak Kar tatili olan iller Konya Ahırlı Seydişehir de okullar tatil

3 Ocak Kar tatili olan iller Konya Ahırlı Seydişehir de okullar tatil

Yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.Yurdun bir çok bölgesi kar yağışının etkisi altına girmiş durumda kar yağışından en çok etkilenen illerin başında Konya geliyor.Konya son yılların en yoğun kar yağışını yaşıyor.Konya ile birlikte Niğde,Aksaray ve Karaman kar yağışından etkilenen iller oldu.

3 Ocak Kar tatili olan iller Konya Ahırlı Seydişehir de okullar tatil

Kar yağışı bugün akşam saatlerinde Konya merkenz'de etkisini artırırken yapılan açıklamada Ahırlı ve Seydişehir ilçelerinde okulların 1 gün süre ile 3 Ocak salı günü tatil edildiği açıklandı.Ayrıca dün soğuk ve don'dan dolayı Niğde ve Aksaray'da okullar tatil edilirken bugün yine okulların artan soğuktan dolayı tatil edilmesi bekleniyor.Aksaray'da kar yağışının ardından oluşan buzlanma nedeniyle il genelinde eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal,kentte 3 gündür etkili olan kar yağışının ardından oluşan buzlanma nedeniyle kent genelinde eğitime 2 Aralık Pazartesi günü ara verildiğini belirtti.

Niğde

Niğde'de, etkili olan buzlanma nedeniyle il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kentte aşırı buzlanmanın etkili olduğu belirtildi.
Açıklamada, aşırı buzlanma nedeniyle 2 Ocak 2017 Pazartesi günü okulların Niğde genelinde 1 gün süreyle tatil edildiği kaydedildi.

Kocaeli

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde buzlanma nedeniyle yarın taşımalı eğitime ara verildiği bildirildi.
Karamürsel İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, yüksek kesimlerde mahalle yollarındaki buzlanmadan dolayı ilçede 2 Ocak Pazartesi okulların, yalnızca taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilere tatil edildiği kaydedildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü