28 Ekim öğleden sonra tatil mi PTT ve Bankalar açık mı?

28 Ekim öğleden sonra tatil mi PTT ve Bankalar açık mı?

Yarın 28 Ekim Cuma yani Cumhuriyet bayramından bir önceki gün peki yarın okullar ve resmi kurumlar tatil olacak mı?Bu sorunun cevabı herkes tarafından merakla bekleniyor.Geçen yıl 28 Ekim öğleden sonra resmi olarak tatil edilmişti bu yılda aynı uygulamanın olması bekleniyor.

28 Ekim öğleden sonra tatil mi PTT ve Bankalar açık mı?

Her sene çoşkuyla kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için sayılı günler kaldı. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için hazırlıklar devam ederken, diğer yandan tatil ile ilgili sorular hala akılları karıştırmaya devam ediyor...

Öğrenciler, kamu çalışanları ve özel sektör çalışanları bu soruya cevap ararken hala MEB tarafından yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor.

SON DURUM: MEB tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Yalnız herkesin tahmin ettiği üzere ve resmi takvimlerde yer aldığı gibi 28 Ekim 2016 (Cumhuriyet Bayramı önceki gün) Perşembe gününün yarım gün olması bekleniyor.

Geçtiğimiz sene tatil mi olmuştu?
Önceki senelerde MEB tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte 28 Ekim yarım gün, 29 Ekim ise tam gün tatil ilan edilmişti. Yine aynı şekilde MEB tarafından böyle bir açıklama yapılması bekleniyor.

 

Cumhuriyet Bayramı Şişli'de kutlanacak
Şişli'de Cumhuriyetin 93'üncü yılı coşkuyla kutlanacak. Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü öncülüğünde düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü ise 29 Ekim Cumartesi günü saat 18.00 de Atatürk Evi önünden başlayacak.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları her yıl olduğu gibi bu yıl da Şişlide büyük bir coşku ve şenlik havasında kutlanacak. Saat 13.00 itibariyle bayraklarla süslenen 10 metrelik Cumhuriyet tırı Şişlinin caddelerini dolaşmaya başlayacak. 10. yıl ruhu ile halkı coşturacak olan Cumhuriyet tırında perküsyon ekipleri, dansçılar ve MC yer alacak.
Yine saat 13.00 itibariyle müzik grupları Şişlinin 4 farklı noktasında sahne olarak Cumhuriyet bayramını şenliğe dönüştürecekler. (Sahneler: Abdi İpekçi Caddesi başı, Mecidiyeköy Meydan, Tayyereci Fehmi Sokak, Osmanbey Atatürk Evi Önü)
Başkent'te 29 Ekim kutlanacak
Ankara Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı düzenleyeceği Fener Alayı Korteji ile kutlayacak. Ulus Heykeli'nden başlayacak ve 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı'na kadar ilerleyecek kortejde binlerce vatandaş, 1 kilometre uzunluğunda Türk bayrağı taşıyacak. Ellerinde fenerler ve Türk bayraklarıyla ilerleyecek kortejde büyüklere ve çocuklara on binlerce hediye dağıtılacak, özel giydirmeli oyuncak maketli araçlar geçiş yapacak, gösteri gruplarının gösterileriyle Başkent'te 29 Ekim coşkusu yaşanacak. 29 Ekim akşamı saat 18.00'da Ulus Heykel'den hareket edecek kortejde, ayrıca folklor grupları gösteri sunacak, Türk Silahlı Kuvvetleri Mehter Takımı'nın konseri de gösteride yer alacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü