27 Ağustos ehliyet sınavı zormuydu MTKS motor soruları tartışma forumu

27 Ağustos ehliyet sınavı zormuydu MTKS motor soruları tartışma forumu

Ehliyet sınavı bugün tüm yurtta gerçekleştirildi.M, A1, A2, A, B1, B, D1, D, C1, C ve F sınıfı sürücü belgesini almak isteyen adaylara trafik,motor ve ilk yardım alanlarından seçmeli sorular yöneltildi.Sınav sonuçlarının en geç 2 hafta içinde açıklanması bekleniyor.Sınava ilişkin soruları ve cevapları yorumlar kısmından paylaşabilir ve genel değerlendirmede bulunabilirsiniz.

27 Ağustos ehliyet sınavı zormuydu MTKS motor soruları tartışma forumu

Stajyer sürücü adayları, 15 Temmuz darbe girişimi sebebiyle ertelenen Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursiyerleri Sınavı için bugün saat 11.00'de sınava girdi. Adaylar, ehliyet sınav sonuçlarını sabırsızlıkla beklemeye başladı. Peki 27 Ağustos ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...


27 AĞUSTOS EHLİYET SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
Yurt genelinde bin 250 okul ve 22 bin 693 salonda 422 bin 315 kursiyerin katıldığı sınavlar, MTKS-3 ve MTSKS-4 birleştirilerek gerçekleştirildi.


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleştirilen ehliyet sınavının sonuçları iki hafta içerisinde açıklanacak. Sınav soruları ve sonuçlar açıklandığı an aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.


27 AĞUSTOS EHLİYET SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN


Sınava giren stajyer sürücü adayları M, A1, A2, A, B1, B, D1, D, C1, C ve F sınıfı sürücü belgesi alabilmek için ilk yardım, trafik, çevre, araç tekniği ve trafik adabı sorularını çözmek için ter döktüler.
STAJYER EHLİYET NASIL İŞLEYECEK?
Stajyer ehliyet almaya hak kazanan sürücü adayları, 2 yıl süre ile geçerli olacak kanunda belirtilen yasaklamalar çiğnenmediği takdirde 2 yıl dolduktan sonra trafik tescile müracaat edip hiçbir ücret ödemeden normal ehliyet alabilecek. 2 yıllık süre içinde 5 kez kırmızı ışık kuralını ihlal eden, 5 kez hız sınırlarını aşan, alkollü ve uyuşturucu madde alarak araç kullanan, asli kusurlu olarak ölümlü veya yaralanmalı trafik kazasına neden olan ve 75 ceza puanını dolduran sürücülerin sürücü belgeleri ise geri alınarak iptal edilecek. Bu kişiler yeniden sürücü kursuna giderek sınava girmek durumunda kalacak. 2 yıl süreyle bu tür suçları işlemeyenlere 1 yıl içinde başvurmaları halinde sürücü belgesi verilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kara Buyus     0000-00-00 Fff
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü