20 Kasım KPSS ortaöğretim sınavı zormuydu matematik soruları

20 Kasım KPSS ortaöğretim sınavı zormuydu matematik soruları

KPSS ortaöğretim sınavı bugün tüm yurtta gerçekleştiriliyor.Türkiye tarihinde bir ilk olacak sınava yaklaşık 3,5 milyon aday başvuru yaptı.Adaylar bugün saat 10:00'da başlayacak olan sınavda ter dökecek olup sınavda genel kültür ve genel yetenek alanından 120 soru yöneltilecek.Adaylar sınav sorularına ÖSYM açıklama yapar yapmaz adresimizden ulaşabilecekler ayrıca yorumlar kısmından soruları tartışabilecekler..

20 Kasım KPSS ortaöğretim sınavı zormuydu matematik soruları

KPSS ortaöğretim sınavı nasıldı KPSS lise kolay mıydı zor muydu? Günlerdir bu tarihi bekleyen 3,5 milyon memur adayı KPSS'ye bugün girdi. Peki, KPSS sınav yorumları nasıl? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan ve bugün sabah saat 10.00'da başlayan KPSS ortaöğretim oturumu devam ediyor. KPSS'den çıkan adaylar soruların kolay mı zor mu olduğunu tartışıyor. Bazı soruların da çok düşündürdüğünü ifade ediyorlar.

20 Kasım KPSS sınavı 3,5 milyon aday tarafından merak ediliyordu. 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin ardından kamu kurum ve kuruluşlarında boşalan kadrolara "Bir ümit atanabilirim" ümidiyle KPSS'ye giren adaylar merakla cevaplarını merak ediyorlar. 2016 KPSS ortaöğretim KPSS soru ve cevapları için henüz resmi bir açıklama yapılmadı. KPSS ortaöğretim oturumunda adaylara 120 soru ve 120 dakika verildi. Ayrıca adaylara ÖSYM tarafından kalem, silgi, kalemtraş, şeker, peçetenin yer aldığı kırtasiye kutusu verildi. Bazı adaylar nüfus cüzdanı ve KPSS sınav giriş belgesini getirmeyi unuttuğu için sınava giremedi.

KPSS NASILDI 2016 KPSS KOLAY MIYDI ZOR MUYDU - YORUMLARI ALALIM

3,5 milyon aday KPSS'ye girdi ve çıktı. Tüm okuyucularımızdan tek ricamız var. KPSS soruları kolay mıydı zor muydu. Yorumlarınızı sayfamızın alt kısmından bizlere yazabilir misiniz?
 
KPSS'YE GİRERKEN GÖTÜRÜLMESİ GEREKEN BELGELER

1- Sınav giriş belgesi: Sınava girecek adayların, sınav giriş belgelerini https://ais.osym.gov.tr adresinden indirmeleri gerekmektedir. İndirilen sınav giriş belgesinin üzerinde, adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunmaktadır. Bu belge olmadan sınava girilemeyecektir. Belgeyi yazıcıdan dökerken fotoğrafın çıkmasına özellikle dikkat edilmelidir. Bu belgenin ön veya arka yüzünde hiçbir işaretleme yapılmamalıdır. Hiçbir aday sınav giriş belgesi dışında yer alan başka bir salonda sınava giremeyecektir. Bu nedenle yanlışlık olmaması için sınava gireceğiniz yerin iyice belirlenmesi gerekmektedir.

2- Nüfus cüzdanı veya pasaport: Sınava girebilmek için aranan ikinci belge nüfus cüzdanı veya pasaporttur. Ehliyet veya mesleki kimlik belgeleri sınava girişte geçerli sayılmamaktadır. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı ve T.C. Kimlik numarası bulunmalıdır. T.C. Kimlik numarası olmayan nüfus cüzdanları kabul edilmeyecektir. Pasaportun ise süresi geçerli olmalıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü