17 Aralık Ehliyet sınavı soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak

17 Aralık Ehliyet sınavı soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak

Ehliyet sınavı yarın tüm yurtta MEB tarafından gerçekleştirilecek.Adaylar saat 11:00'da başlayacak olan sınavda sorulara doğru cevapları verip ehliyet sahibi olmak için ter dökecekler.Yarın gerçekleştirilecek olan Ehliyet sınavında adaylara başarılar dileriz sorular yayınlanır yayınlanmaz adresimizde yerini alacak.

17 Aralık Ehliyet sınavı soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak

Ehliyet sınavına sayılı günler kaldı. Sürücü adayları heyecanla ehliyet sınavını bekliyor. Aday gözlerini ehliyet sınavında daha önce çıkmış sorulara çevirdi. Ehliyet sınavı 17 Aralık Cumartesi günü MEB tarafından yapılacak. Ehliyet sınav giriş yerlerini sorgulamak için de yine MEB'in resmi sitesi meb.gov.tr adresinden yararlanabilirsiniz. Ehliyet sınav sonuçları ise http://www.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır. Kursiyerler, bu adresten Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınav Sonuçları linkinin üzerine tıklayarak açılacak sayfadan, T.C. kimlik numarasını girerek sınav sonuçlarını öğrenebilecektir.

EHLİYET SINAVINDA KAÇ SORU VAR?

Trafikten 27,  Motordan 10,İlkyardımdan 13 soru vardır. Toplamda 35 tanesini doğru yapan sınavı geçer. Örneğin hiç ilkyardım sorusunu cevaplamadınız yani 37 soruyu doğru yaptınız, sınavı geçersiniz. Çünkü toplamda 37×2=74 puan alırsınız.

Ehliyet sınavları saat 11:00 de başlar ve geç kalan hiçbir sürücü adayı sınava alınmaz. Sınav 60 dakika sürer ve saat 12:00 da sınav biter.

EHLİYET 2016 SINAVI HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER

2016 yılında  ehliyet sınavına girecek olan sürücü adayları, sınavda şu konulardan sorumlu olacaklar. “M”, “A1”, “A2”, “A” ,“B1” “B” “D1” “D” “C1” “C” ve “F” sınıfları olmak üzere 12 İlk Yardım,23 Trafik ve Çevre, 9 Araç Tekniği ve 6 Trafik Adabı sorularından sorumlu olacaktır.  

Sınavda 4 yanlış bir doğruyu götürmez.Toplam yapılan doğru sayısı önemlidir. İsterseniz Motor bilgisi alanından hiç soru yapmasanız bile toplamda 35 doğru cevap, başarılı sayılmanıza yetecektir.Sınav toplam 1 saat sürmektedir.

NOT: 2016 yılı itibariyle sınavlarda Trafik Adabı dersi eklenmiştir. Sorulacak soru sayısı 6 olarak belirlenmiştir.

EHLİYET SINAVININ GEÇERSİZ SAYILDIĞI DURUMLAR

Ehliyet sınavları bazı durumlarda geçersiz sayılabiliyor. MEB’in resmi sitesinde yayınlanan kılavuza göre o durumlar şunlar:

*Geçerli kimlik belgesinin ve sınav giriş belgesinin ibraz edilmemesi, *e-Sınav ekranındaki fotoğraf ve bilgilerle nüfus cüzdanındaki veya sınava giriş belgesindeki bilgilerde uyuşmazlık olması, *Herhangi bir kursiyerden ya da dokümandan kursiyerin kopya çektiğinin salon görevlilerince tespit edilmesi, Kursiyerin yerine başkasının sınava girmesi *Her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar, saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saatler ile cep telefonu, telsiz ve benzeri iletişim araçları, defter, kitap, sözlük, hesap cetveli gibi araçları sınav anında kursiyerin yanında bulundurması, *e-Sınav uygulama cihazlarına ve merkez demirbaşlarına zarar verilmesi, *Sınav komisyon görevlilerinin veya salon görevlilerinin, hazırladığı raporlarda/tutanaklarda veya sınav uygulamasında kaydedilen kamera görüntülerinde, kursiyerin Yönergede belirtilen sınav kurallarını ihlal ettiğinin belirlenmesi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü