16 kişilik DHKP- C grubunun tamamı öldürüldü

16 kişilik DHKP- C grubunun tamamı öldürüldü

Terör örgütü PKK ve DHKP-C'ye yönelik operasyonlar devam ederken bugün TSK'dan önemli bir açıklama geldi. Açıklamada Tunceli kırsalında bulunan 16 üyesinin tamamının, Nisan ayından bu yana yürütülen operasyonda öldürüldükleri duyuruldu.

16 kişilik DHKP- C grubunun tamamı öldürüldü

TSK'dan açıklama yapıldı. 2 DHKP-C'linin öldürüldüğü ve örgüte ait silah ve mühimmat ile yaşam malzemelerinin ele geçirildiği duyurulan açıklamada, örgütün Tunceli kırsalında bulunan 16 üyesinin tamamının, Nisan ayından bu yana yürütülen operasyonda öldürüldükleri duyuruldu.

Tunceli'de güvenlik güçlerinin Nisan ayından bu yana yaptığı operasyonlarla, DHKP-C'nin bu bölgedeki 16 kişilik grubunun tamamının öldürüldüğü açıklandı.

TSK'dan yapılan açıklamada Hozat'ta dün gerçekleştirilen operasyonda 1 uzman çavuşun şehit olduğu hatırlatıldı. Operasyonda 2 DHKP-C'linin öldürüldüğünü duyuran TSK, bu iki teröristin örgütün Tunceli kırsalındaki son üyeleri olduğunu açıkladı.

6 Nisan 2016'dan bu yana düzenlenen operasyonların sıralandığı açıklamada, DHKP-C'nin Tunceli bölgesindeki 16 kişilik grubunda bulunanların tamamının öldürüldüğü söylendi.

Operasyonda pek çok yaşam malzemesi ile birlikte 3 Kalaşnikof Piyade Tüfeği ve çok sayıda mühimmatın da ele geçirildiği açıklandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü