15 Temmuz Kahramanları Yanılmazı ziyaret etti

15 Temmuz Kahramanları Yanılmazı ziyaret etti

15 Temmuz hain darbe kalkışmasında gösterdikleri kahramanlıklarla tarihe isimleri altın harflerle yazılan Şerife Boz ve 15 Temmuz Gazisi Üzeyir Civan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı ziyaret etti

15 Temmuz Kahramanları Yanılmazı ziyaret etti

Elazığ Belediyesi, Fırat Üniversitesi ve Şehit Eyüp Oğuz Anadolu Lisesi’nin katkılarıyla bugün saat 19.00’da düzenlenecek ‘Bir Gece Bin Kahraman’ konulu programa konuşmacı olarak katılmak üzere Elazığ’a gelen 15 Temmuz kahramanlarından Şerife Boz ve Üzeyir Civan program öncesi Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı ziyaret ettiler.
GAZİ ÜZEYİR CİVAN: “BUGÜN OLSA YİNE ÇIKARIM”
15 Temmuz’da milletin cihat ruhuyla sokağa çıktığını ifade eden 15 Temmuz Gazisi Üzeyir Civan “Gazilik şerefine eriştim. Zerre kadar üzüntü duymuyorum. Bugün olsa yine çıkarım. Keşke vatanımız ve bayrağımız için canımızı da feda ederek, şehitlik nasip olsa idi. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Su uyur düşman uyumaz. Bu bilinçle her zaman uyanık olacağız” diye konuştu.
15 TEMMUZ KAHRAMANI ŞERİFE BOZ: “HER ‘EVET’ BİR DUADIR”
15 Temmuz’da kamyonla köprüye insanları taşıyan ve bu görüntüsüyle simgeleşen 2016’nın Şerife Bacısı Şerife Boz, “15 Temmuzların bir daha yaşanmaması için 16 Nisan’da vatanımıza sahip çıkacağız. İnanıyorum ki her ‘evet’ bir duadır. İstiklal ve istikbal için 16 Nisan’da ‘evet’ diyeceğiz.” dedi.
O karanlık gecede yaşadıklarını anlatan Boz, “Çok karanlık bir geceydi. Çocuklarımı, torunlarımı aldım, komşular da bize katıldı. Kamyonetimize binerek köprüye gittik. Eğer oraya gitmemiş olsaydım, vatanıma hainlik etmiş olurdum. Vatan sevgisi imandandır. Vatan ana, baba, namustur. Anasız, babasız yaşanır ama vatansız yaşanmaz.” diye konuştu.
BAŞKAN YANILMAZ: “CUMHURBAŞKANIMIZ GELECEK NESİLLERE ÖNEMLİ BİR MİRAS BIRAKMIŞTIR”
15 Temmuz’un kahramanlarını ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Yanılmaz ise, “15 Temmuz’da Türkiye vatanı, milleti, bayrağını koruma noktasında 80 milyon olarak bütünleşti. Bu inanç birliğidir.” dedi.
O gece yaşadıklarını anlatan Başkan Yanılmaz, “Türkiye o hain kalkışmayı iradesiyle, inancıyla bertaraf etti. Ancak vatan hainlerinin Türkiye üzerindeki emelleri bitmiş değil.  Ülkemizi siyasal olarak birbirine düşürmek istediler, olmadı. Türkiye’yi ekonomik olarak darboğaza sürüklemeye çalıştılar, olmadı. Farklı yöntemlerle Türkiye’yi sıkıştırmaya çalışıyorlar. 16 Nisan’daki referandumla Almanya’nın, Hollanda’nın, Avusturya’nın ne alakası var. Yedi düvel bir araya gelmiş, referanduma yönelik ‘hayır’ kampanyası başlatmışlar. Ancak 16 Nisan’da halkımızın duyarlılığı sandıklara yansıyacak ve 1980 askeri darbesinin ruhunu yansıtan anayasayı değiştireceğiz. Artık Türkiye’de darbe dönemi bitmiştir.” şeklinde konuştu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz’da gelecek nesillere çok önemli bir miras bıraktığına vurgu yapan Başkan Yanılmaz, “Artık Türkiye’de şapkamı alır giderim diyen devlet adamlarının dönemi bitmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız, ben gelecek nesillere korkuyu miras bırakmam dedi. Cumhurbaşkanımız, gelecek nesillere vatan, millet, bayrak ve inanç uğruna gösterilen cesareti ve devlete nasıl sahip çıkılacağını miras olarak bıraktı.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü