10 bin Polis özel harekatçı alımı detayları askerlik şartı varmı

10 bin Polis özel harekatçı alımı detayları askerlik şartı varmı

Emniyet Genel Mdürülüğü tarafından daha önce 10 bin Özel harekatçı polis alımı yapılacağı açıklandı.PÖH olmak isteyenler yayınlanacak olan ilanı merak ederken ilanın teknik bir aksaklıktan dolayı 2.kez ertelendiği açıklanırken adaylar sabırsızlıkla şartların tam olarak netleşmesini bekliyor.

10 bin Polis özel harekatçı alımı detayları askerlik şartı varmı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından alımı yapılacağı açıklanan polis özel harekat başvuruları, akademinin internet sisteminde yaşanan teknik bir arıza nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.
Polis Akademisi Başkanlığı konuyla ilgili açıklamayı internet sayfası üzerinden duyurdu;
"Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne Özel Harekat polisi yetiştirmek üzere 10.000 erkek öğrenci adayı alınacağı ve online başvuruların 17 Ekim 2016 tarihinde başlayacağı bildirilmiştir.
Sistemde yaşanan teknik sorunlar sebebiyle ön başvurular ileriki bir tarihte https://www.pa.edu.tr resmi internet sayfamızdan duyurulacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


HER TÜRLÜ KOŞULA UYGUN EĞİTİM VERİLECEK


Özel Harekat eğitimi tamamlandığında polislerin fizikleri ve kondisyonu, her tür operasyonu gerçekleştirebilecek düzeye yükselecek. Polisler, ileri atış tekniklerini bilecek ve keskin nişancılık yapabilecek. Her tür patlayıcı düzeneğini ve patlayıcı maddeyi tanıyacak olan bu polisler, patlayıcıları nasıl etkisiz hale getireceğini öğrenecek.
Polisler, yaralılara ilk yardım konusunda da bilgilendirilecek.
Polisler yüksek riskli ve kritik operasyonlarda görev almak üzere yetiştirilmeleri sonrası, tüm Özel Harekat şubelerine dağıtılacak. Buralarda, terör örgütlerinin eylem yapma ve harekat kabiliyetinin en aza indirilmesi amacıyla görev yapacaklar.


ÖZEL HAREKAT EĞİTİMLERİ NASIL OLACAK?


Özel Harekat öğrencileri, birimlere ayrılacak ve uzmanlık eğitiminden geçirilecek. Bu çerçevede öğrencilere keskin nişancı, pusuya karşı koyma, keşif, istihbarat, nokta operasyonu, rehine kurtarma operasyonu, koruma, köpek timi, bomba ve su eğitimleri verilecek.
Eğitimler tamamlandığında her bir Özel Harekat polisi, 10 kilo sırt çantası ile 2 bin 500 metreyi 15 dakikanın altında kat edebilecek, tabanca ve piyade tüfeği atışlarında yüzde 50 başarı sağlayacak düzeye gelecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü