Elazığ'dan Halep'e gönül köprüsü kuruldu

Elazığ'dan Halep'e gönül köprüsü kuruldu

Elazığ Belediyesi, İHH İnsani Yardım Vakfı Elazığ Şubesi ve Memur-Sen İl Temsilciliği işbirliğiyle Suriye’deki mazlumlara destek olmak amacıyla başlatılan yardım kampanyası sonucunda toplanan un, kuru gıda ve battaniye yardımları, Halep’e ulaştırılmak üzere yola çıktı

Elazığ'dan Halep'e gönül köprüsü kuruldu

Her gün daha büyük bir insanlık dramının yaşandığı Suriye’de, binlerce bombanın ve yıkımın ortasında hayatta kalma mücadelesi veren kardeşlerimizin yaralarına bir nebze de olsa merhem olmaya çalışan hemşerilerimiz bu kez de Halep’ teki mazlumlarla ekmeğini paylaştı.


Geçmişten bugüne dünyadaki tüm mazlum halklara büyük bir kardeşlik ve merhamet örneği sergileyen Elazığlı hemşerilerimiz, 11 Ocak-31 Ocak 2017 tarihleri arasında başlatılan kampanya sonucunda topladıkları 4 tır yardım malzemesini, Suriye’nin kadim şehri Halep’e göndermek üzere dualar eşliğinde uğurladı.
Uğurlama töreninde konuşan İHH İnsani Yardım Vakfı Elazığ Şube Başkanı Erdal Altunbaş, her daim mazlumların yanında olmaya devam edeceklerini, Suriye’de artık kalıcı barışın sağlanması gerektiğini ve yaptıkları yardımların da artık daha farklı boyutlarda olmasını istediklerini belirtti.


Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi ise dünya dengelerinin çok adaletsiz bir dağılıma sahip olduğunu vurgulayarak, yeryüzünde yaşayan bütün mazlumlara yardım etme gayreti içerisinde olduklarını belirtti.
Son olarak konuşan ve her zaman mazlumun yanında zalimin de karşısında olduklarını belirten Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Masar Ayas, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye yaklaşık 5 yıldır Suriye'deki mazlumların her zaman yanında olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde 5 yıldır ülkemizde üç buçuk milyon Suriyeliyi misafir etmekteyiz ve onların giyimden gıdaya bütün ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Allah devletimize zeval vermesin. Bu kampanyaya destek olan ve yardımlarını esirgemeyen herkesten Allah razı olsun”.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü