Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Elazığ Belediyesini ziyaret etti

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Elazığ Belediyesini ziyaret etti

Elazığ'ın cazibe merkezi kapsamına alınmasına ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne ilişkin değerlendirmelerde bulunmak üzere ilimize gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ı makamında ziyaret etti.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Elazığ Belediyesini ziyaret etti

Ziyarete Bakan Özlü'yle birlikte Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Ak Parti Elazığ MilletvekilleriÖmer Serdar, Metin Bulut, Ejder Açıkkapı, Tahir Öztürk, ve Ak parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze de katıldı.

 

HEDEFİMİZ, ELAZIĞ'I YAŞANABİLİR İLLER SIRALAMASINDA ZİRVEYE TAŞIMAK"

 

Ziyarette yaptığı konuşmaya Elazığ'ın vatanına, milletine ve bayrağına bağlı hoşgörülü insanların bir arada yaşadığı ve teröre asla geçit vermeyen bir il olduğunu belirterek başlayan Başkan Yanılmaz, Elazığ'ın yer altı ve yer üstü zenginliklere sahip aynı zamanda yaz, kış ve inanç turizminin yapıldığı çok nadir illerden biri olduğunu söyledi.

Elazığ'ın gelişmesi, zenginleşmesi ve hak ettiği değere ulaşması için durmaksızın çalıştıklarını belirten Başkan Yanılmaz daha sonra yapımını tamamladıkları Kültür Park, Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakım Evi,Çöpten Enerji Üretim Tesisi, Bosna Hersek Bulvarı ve Alt Geçit'i gibi önemli projelere ilişkin Bakan Özlü'ye bilgi verdi.

Büyük projeleri kısa sürelerde tamamlayarak hizmete sunduklarını belirten Başkan Yanılmaz sözlerine şu şekilde devam etti: "Yaptığımız çalışmalar neticesinde 2014 yılında yaşanabilir iller arasında 48. sırada bulunan ilimizi 2016 yılında 19. sıraya kadar getirdik. Hedefimiz bunudaha da ileri seviyelere çekerek Elazığ'ı yatırımınyapılabildiği bir şehir haline getirmektir.Şehrimiz sahip olduğu yer altı ve yer üstü zenginlikleri, barajları, tarım alanları ve genç nüfusu ile bu potansiyeli fazlasıyla karşılayabilecek bir ildir" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü