Yozgat'ta Kosgeb kredisinden 1500 esnaf faydalanacak

Yozgat'ta Kosgeb kredisinden 1500 esnaf faydalanacak

KOSGEB esnafa cansuyu kredisi vermeye devam ediyor.Yozgat Lokantacılar ve Kahveciler Odası Başkanı Eyüp Coşgun yaptığı açıklamada Yozgat'ta 1500 esnafın bu hizmetten faydalanacağını duyurdu.

Yozgat'ta Kosgeb kredisinden 1500 esnaf faydalanacak

Yozgat Lokantacılar ve Kahveciler Odası Başkanı Eyüp Coşgun, Yozgat’ta sıfır faizli KOSGEB kredilerinden yaklaşık  bin  500 esnafın yararlanacağını söyledi. Yozgat Lokantacılar ve Kahveciler Odası Başkanı Eyüp Coşgun, Türkiye genelinde 230 bin, Yozgat’ta bin 500 esnafa  KOSGEB kredisi ödemesi yapılacağı müjdesini verdi. Teminatı yetersiz olana Kredi Garanti Fonu destek vereceğini aktaran Coşgun, ilk 12 ay ödeme yapılmayacağını sonraki dönemde 3’ er aylık eşit taksitler halinde geri ödeme yapılacağını ifade etti. 19 Aralık 2016 tarihinde biten ve 15 bin kişiye verilebilen sıfır faizli KOSGEB kredilerinin, Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatı ile başvuruda bulunan esnaflara ödenmesine çok kısa bir sürede başlanacağını belirten Coşgun, “Gerekli şartları taşıyan tüm esnaflar bu kredilerden yararlanacak” dedi.
Esnafın ihtiyacı olan işletme sermayesini destekleyecek en önemli ve etkili finansman kaynağı olan KOSGEB kredisinden Yozgat’ta ki yaklaşık  bin 500 esnafın daha yararlanacağını vurgulayan Coşgun, “Esnaflarımız, sıfır faizli ve ilk yıl ödemesiz 50 bin TL’lik krediyi kullanabilecek. İlk 12 ay ödeme yapılmayacak. Sonraki dönemde üçer aylık eşit taksitler halinde toplam 36 ayda geri ödenecek. Bu kaynak esnafımıza nefes aldıracağı gibi piyasaların da canlanmasını sağlayacaktır” diye konuştu.
 
Sıfır faizli kredide KOSGEB’in Kredi Garanti Fonu ile protokol imzalayarak işbirliği yapacağını vurgulayan Coşgun, teminat sorunu yaşayan esnaf için Kredi Garanti Fonu da destek verecek. Teminat sorunu olmayan esnafa ödemeler en kısa sürede başlayacak. Teminat sıkıntısı olanlar ise KGF’ye başvuruda bulunarak bu sorununu çözecek. Bu şekilde esnafımızın tamamı KOSGEB’in bu finansmanına erişmiş olacak” ifadelerini kullandı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü