Turkish Airlines yeniden oraya sefere başlıyor

Turkish Airlines yeniden oraya sefere başlıyor

Türk Hava Yolları 10 ay aradan sonra Şarm El Şeyh seferlerine başladı.Şarm El Şeyh 'e ilk THY uçağı dün iniş yaptı.Mısır'ın turizm cenneti olan bölgeye güvenlik gerekçesiyle seferler durdurulmuştu.

Turkish Airlines yeniden oraya sefere başlıyor

Türk Hava Yolları, geçen yıl kasım ayında Rus Metrojet’e ait yolcu uçağının Şarm El Şeyh’ten kalktıktan kısa bir süre sonra Sina Çölü üzerinde düşürülmesinin üzerine seferlerini durdurmuştu. Güvenlik düzenlemesi yeniden yapılan meydan uluslararası seferlere açıldı.

THY’nin 10 Eylül’de saat 23.20’de kalkan uçağı, ertesi gün 00.50’de Şarm El Şeyh Havalimanı’na indi. Uçak, Mısırlı yetkililer tarafından karşılanırken havalimanı itfaiyesi de su tagı yaptı.

THY, Şarm El Şeyh’e İstanbul’dan haftanın 4 günü karşılıklı uçuyor.

Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan saat 23.20'de kalkan uçak, saat 00.50'de Şarm el Şeyh'e iniyor. Dönüşte ise uçak saat 01.45'te kalkıp İstanbul Atatürk Havalimanı'na saat 05.20'de ulaşıyor.

DÜNYAYA BAĞLANTI VERİYOR

Bu seferler, bölge için çok önemli. THY’nin dünyanın dört bir tarafından topladığı yolcular, İstanbul Atatürk Havalimanı bağlantısı ile Mısır’ın turizm merkezine ulaşıyor.

Kaynak: www.kokpit.aero

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü