Turkcell'den elektrik alabileceğiz

Turkcell'den elektrik alabileceğiz

GSM sektörünün lider firması Turkcell şimdi de elektrik işine giriyor.Turkcell'den yapılan açıklamada 2 milyon lira sermaye ile enerji'de toptan ve perakende satış yapacak.EPDK'ya lisans başvurusunda bulunan şirketin lisans alır almaz piyasaya hızlı bir giriş yapması bekleniyor.

Turkcell'den elektrik alabileceğiz

Türkiye'nin lider GSM operatörü Turkcell enerji sektörüne giriyor. Turkcell'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, şirketin, sermayesinin tamamına sahip olduğu Turktell Bilişim Servisleri AŞ'nin işletme konusu elektrik enerjisi ticareti, toptan ve perakende satış olan bir enerji şirketi kuracağı belirtildi.

EPDK'YA BAŞVURULACAK

2 milyon lira sermayeyle kurulacak söz konusu şirketin, tescil ve ilan işlemlerinin ardından faaliyet izni almak amacıyla Enerji Piyasası Düzenleme Kurumuna lisans başvurusunda bulunacağı kaydedildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Şirketimizin sermayesinin tamamına sahip olduğu Turktell Bilişim Servisleri A.Ş. tarafından, 2.000.000.-TL (İkimilyon Türk Lirası) sermayeli, işletme konusu elektrik enerjisi ticareti, toptan satış, perakende satış olan bir şirket kurulması amacıyla, Şirket kuruluşunun tescil ve ilanı için başvuruda bulunulacaktır".

Turkcell, Turktell'in sermayesinin yüzde 100'üne sahip.

turkcell elektrik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü