Turkcell Enerji sürekli online olacak

Turkcell Enerji sürekli online olacak

Elektrik piyasasında rekabet iyiden iyiye kızışmaya başlıyor.Telekominikasyon devi Turkcell serbest tüketici limitinin düşmesinin ardından 2 milyon sermaye ile enerji pazarına girmeye hazırlanıyor.Enerji pazarına ayrı bir hava getirmeye hazırlanan Turkcell'in planı netleşmeye başladı.

Turkcell Enerji sürekli online olacak

Turkcell’in bir süre önce KAP’a bildirimini yaptığı enerji şirketi kurulum planı, Kaan Terzioğlu’nun MWC 2017 kapsamında yaptığı açıklamalar ile netlik kazanmaya başladı.

Kamu Aydınlatma Platformu’na 17 Şubat tarihinde bir açıklama yapan ve enerji şirketi kurulacağını aktaran Turkcell’in bu hamle ile ne yapmayı planladığı merak konusu olmuştu. Sürece ilişkin bilinmezlik Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu’nun açıklamaları ile netlik kazanmaya başladı.

Kaan Terzioğlu’nun açıklamaları şöyle: “Fiyat rekabetine değil hizmet rekabetine odaklanıyoruz. Turkcell Finansman A.Ş. ile ucunda internet olan, uzaktan erişilip yönetilebilen tüm cihazların finansmanını sağlamak için yola çıktık. Şimdi ise yeni kurduğumuz şirketimiz olan Turkcell Enerji Çözümleri ve Elektrik Satış Ticaret Anonim Şirketi ile kesilmeyen elektrik hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Böylece enerji tasarrufu sağlayan cihazlar, daha verimli enerji kullanımı sağlayan çözümler, evlerimizde yer alacak ve elektrikle çalışan akıllı ev bileşenleri sürekli internete bağlı şekilde çalışabilecek. Bu sayede dataya bağlı çalışan, uzaktan kontrol edebildiğimiz tüm bileşenler hem kesintisiz internet hem de kesintisiz enerji kaynağına bağlı olarak sürekli online kalabilecek.” şeklinde konuştu.

Açıklamalarda ayrıca 2 milyon TL sermayeli şirketin kurulum sürecinin devam ettiği belirtiliyor. Turkcell bu şirket üzerinden kesintisiz güç kaynakları, jeneratörler gibi araçların finansmanını sağlayacak. Ayrıca enerjiyi daha verimli kullanacak ampul, ısıtma sistemleri, termostatlar da tüketicilere sunulacak. Böylelikle Turkcell, Tüketici Finansmanı Hizmeti, Elektrik Hizmeti ve İletişim Hizmeti alanlarındaki üç şirketini ortak bir amaç için aynı paydada buluşturacak ve sıradışı bir hizmet modeli ile karşımızda olacak. Özellikle elektrik şirketinin tasarrufu ön plana çıkaran hizmetler sağlayacağı belirtiliyor. Yani mevcut elektrik alt yapısını hizmet çeşitliliği ekseninde yatay olarak genişletecek hamleler planlanıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü