Toyota Proace ne zaman Türkiye pazarında olacak rakipler Vito ve transporter

Toyota Proace ne zaman Türkiye pazarında olacak rakipler Vito ve transporter

Toyota fason olarak binek Van üretimi yapmaya hazırlanıyor.2.2 milyon adetlik Avrupa hafif ticari pazarına giriş yapan Toyota Proace 2017 modelini yılın ilk çeyreğinde Türkiye pazarına sunacak. Mercedes Vito, Volkswagen Transporter ile kıyasıya bir rekabet abşlayacak.

Toyota Proace ne zaman Türkiye pazarında olacak rakipler Vito ve transporter

2017 itibarıyla Avrupa’da 2.2 milyon adet hafif tcari araç satışı hedeflenirken Japon Toyota da PSA Grubu fason üretimiyle bu pazardan pay almaya karar verdi. PSA Grubu Citroen ve Peugeot’ya da aynı aracı küçük değişikliklerle üretirken Toyota bu rekabetten “hizmet kalitesi” ile öne çıkmayı planlıyor. Toyota Türkiye ise 2017 şubatta hafif ticari araç pazarına sunacağı Proace modeli ile ürün yelpazesini güçlendirmeyi planlıyor. Aracın rakipleri ise Mercedes Vito, Volkswagen Transporter, Caddy Maxi gibi araçlardan oluşuyor.

Ticari versiyon Proace VAN çok kapsamlı profesyonel ihtiyaçlara yanıt verirken, konforlu ve geniş bir araç arayanların beklentilerini de karşılımayı hedefliyor. Proace, hem yük hem de yolcu taşıma amaçlı geniş ürün yelpazesi ile hafif ticari araç pazarında yer almaya hazırlanıyor. Binek versiyon Proace Verso ise 3 farklı motor seçeneği ve 9 kişilik yolcu kapasitesiyle farklı taşıma ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunuyor.

Ticari ağa katılıyor

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt “Toyota için yeni olan CDV ve MDV segmentine girmeye hazırız. Bu segmentte de iddiamızı ortaya koyarak tüm beklentileri karşılamayı ve Proace modelleri ile pazarda önemli bir pay almayı hedefliyoruz. Bu yeni modellerimiz Türkiye’deki satışlarımızda da itici güçlerimizden olacaktır. Ayrıca Hilux’tan sonra, Proace VAN ve Proace VERSO modellerimiz, hafif ticari araç pazarındaki satışlarımızın artmasına da önemli katkı sağlayacaktır” dedi. Bozkurt sözlerine şöyle devam etti;
“Bu segment binek otomobil işinin yanında tamamen yepyeni bir iş. Toyota Türkiye olarak bunu böyle algılıyoruz. İşin hem satış kanalını, hem de satış sonrası kanalını çok önemsiyoruz. Bu nedenle hem satış, hem de satış sonrası hizmetler için ekiplerimizi hazırlıyoruz ve eğitiyoruz.Müşterimizin bizden Toyota kalitesinde bir hizmet beklediğinin bilincindeyiz. Yani; satış aşamasından finansal çözümlere, satış sonrası hizmetlerden aracın ikinci elde değerlendirilmesine kadar tüm bu süreçte müşterilerimizin yanında olacağımız, 360 derece bir hazırlık içerisindeyiz. Proace’in Toyota markasına yeni segmentte yeni müşteri profili kazandırmasını bekliyoruz. Proace ile sorumluluklarımız 2 kat artıyor. Çünkü artık müşterilerimizin müşterileri de bizim sorumluluğumuzda olacak..”


Proace VAN

Proace VAN’ın ön tarafı Toyota’nın Under Priority tasarım dilini yansıtıyor ve “Kompakt, Orta ve Uzun” olmak üzere üç gövde boyutuyla satışa sunuluyor. 4,6 metrelik uzunluk ve 2,9 metrelik dingil mesafesine sahip kompakt versiyon, 11,3 metrelik dönüş çapıyla dar alanlarda kolayca manevra kabiliyeti sağlıyor. 1200 kg’a ulaşan taşıma kapasitesi ve 4,6-5,1 m3 yükleme hacmi aracı segmentinde öne çıkarıyor. Önde üç koltuk bulunan model, 2,1 metre uzunlukta ve 1,6 metre genişliğinde taşıma alanıyla dikkat çekiyor.Proace’in orta uzunluktaki versiyonu ise 4,9 metre uzunluğa ve 3,2 metre dingil mesafesine sahip. Uzun versiyon ise aynı 3,2 metre dingil mesafesini kullanıyor ve uzunluğu 5,3 metre’ye ulaşıyor. Bu versiyon da 2,2 metre genişlik ve 1,9 metre yükseklikle dikkat çekiyor.

Motor seçenekleri

Proace VAN’da 95 HP’den 150 HP’ye kadar 4 farklı dizel motor ve manuel şanzıman seçenekleri sunuluyor. Motor seçenekleri arasında 1,6 litre ve 2,0 litre dizel üniteler yer alıyor. Proace sahip olduğu motor seçenekleriyle düşük yakıt tüketimi ve sınıfının en çevreci emisyon değerlerini ortaya koyuyor. 95 HP üreten 1,6 litre dizel motor, 5 ileri manuel şanzımanla (210 Nm tork) birlikte sunuluyor. 144 g/km gibi düşük bir CO2 emisyon değerlerine sahipken, yakıt tüketimi de 5,5 lt/100 km’ye kadar düşüyor.300 Nm tork ve 115 HP üreten 1,6 litre dizel motor ise, 6 ileri manuel şanzımanla eşleştiriliyor. Stop & Start sistemiyle 133 g/km emisyona ve 5,1 lt/100 km ortalama tüketime sahip.
122 HP ve 150 HP güçlerle tercih edilebilen 2,0 litre turbo dizel motor ise, 6 ileri manuel şanzımanla sunuluyor. Bu motor 340 Nm ve 370 Nm tork seviyeleriyle daha yüksek taşıma kapasitelerine sahip. CO2 emisyonu 139 g/km ve yakıt tüketimi ise yalnızca 5,3 lt/100 km.


ProaceVerso

Proace VERSO 5308 mm uzunluk, 3275 mm dingil mesafesine sahip. Bagaj hacmi ise 980 litre ile 1600 litre arasında değişiyor. Özel taşımacılık yapan işletmeler, VIP transfer amaçlı kullanıcılar ve geniş aileleri hedefleyen Proace VERSO’da kauçuk zemin kaplaması ve kaliteli döşemeleri ile konfor düzeyini yukarıya taşıyor. Bu versiyon 9 koltuklu oturma düzenine sahip. Güçleri 115 ile 177 HP arasında değişen üç farklı dizel motor alternatifi söz konusu. Motor seçenekleri her biri sınıfının en iyi CO2 emisyon değerine sahip manuel veya otomatik şanzımanıyla kombine ediliyor. 1,6 litrelik turbo dizel motor 115 HP güce ve 240 Nm torka sahip Proace Verso, 6 ileri manuel şanzımanla sipariş edilebiliyor. 2.0D-4D motorun ise 150 HP ve 177 HP olmak üzere iki farklı güç versiyonu bulunuyor. 150 HP güce ve 370 Nm torka sahip versiyon manuel şanzımanla sunulurken, 177 HP güce ve 400 Nm torka sahip versiyon ise altı kademeli otomatik şanzımanla kombine ediliyor. Bu araçlardan 2017’de Türkiye’de minimum 2 bin adet satış planlanıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü