Taşerona kadro da son durum nedir 2017 işçinin gözü kulağı burada

Taşerona kadro da son durum nedir 2017 işçinin gözü kulağı burada

Taşeron'da çalışan işçiler merakla kadro haberini bekliyor.Taşeron işçilere kadro gelecek mi 720 bin taşeron işçiye müjdeli haber geldi. Mİlyonlarca kişinin dört gözle beklediği o taşeron yasası ile ilgili açıklama bir bölüm taşeron işçisine rahat nefes aldırdı. Taşeron yasası ne zaman çıkacak diye bekleyen taşeron işçileri yeni sistemi bekliyor.

Taşerona kadro da son durum nedir 2017 işçinin gözü kulağı burada

Taşeron Yasası ile ilgili herhangi bir gelişme yaşandı mı diye merak eden binlerce taşeron işçileri gözlerini hükümet kanadından gelecek iyi bir habere çevirdi. 720 bin taşeron işçisine kadro geleceği müjdesi verildi. 

Taşeron işçilere yönelik çalışmalar devam ediyor. Son olarak 720 bin taşerona kadro umudu doğdu. Taşeron yasası çıkarsa binlerce taşeron işçisi beklediği müjdeli haberi almış olacak. Peki taşeron yasası çıkacak mı?

Taşeron yasasında son dakika gelişmeleri devam ediyor. 720 bin taşeron işçisinin kadroya geçeceği haberi hızla gündem oluştururken hangi taşeron işçileri kadroya alınacak merak ediliyor

Taşeron işçilere kadro geliyor mu? Yüzbinlerce taşeron işçi 1.5 sene önce kendilerine sözü verilen kadronun artık verilmesini beklerken, süreç dalgalı bir seyir izliyor. 2015 Haziran ayından itibaren gündem oluşturan taşeron işçilerden 720 bini kadroya geçecek.

720 bin taşerona kadro geliyor. Hangi taşeron işçileri kadroya geçecek. Hükümet, devlete sızan FETÖ başta olmak üzere terör örgütlerine karşı verdiği amansız mücadeleyi kararlı bir şekilde sürdürüyor. İhraç edilen, açığa alınanların sayısı 120 bine ulaşırken; kamu personel rejimine 6 ay içinde neşter vuruluyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kamu personeli rejiminde güvenin sarsılmadığı, şeffaf bir düzenleme yapacaklarını söyledi. Müezzinoğlu, kamuda dokunulmaz, imtiyazlı uygulamaların son bulacağı mesajını verdi. Kamu personel rejimine ilişkin reform paketi için 6 aylık bir takvim öngördüklerini belirten Müezzinoğlu, yeni düzenlemelerle sistematik imtiyazların son bulacağı mesajını verdi. Kamu personeli reformuna yönelik çalıştayların sürdüğünü anlatan Müezzinoğlu, taşeron işçilerin de bu kapsamda değerlendirilmesinin birinci öncelikleri olduğunu söyledi.

PERFORMANS SİSTEMİ
Buna göre; kamuda asıl ve yardımcı işi yapan 720 bin taşeron işçi Kamu Personel Rejimi'ne dahil edilecek. Asıl işleri yapanlar kadroya alınacak, yardımcı işlerde çalışanların da özel statülü sözleşme ile kamuda istihdamı öngörülüyor. Kamuda performans değerlendirme sistemi oluşturulacak..

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü