Taşeron yasası son durum merak ediliyor! Şirket işçilerine kadro geliyor mu

Taşeron yasası son durum merak ediliyor! Şirket işçilerine kadro geliyor mu

Taşeron işçiler durumlarında yeni bir gelişme olup olmadığını merak ediyorlar. 5 yıldan bu yana kadro bekleyen taşeron işçiler için kadro çalışması yapılıp yapılmayacağı henüz kesinleşmedi. Hükümet seçiminde taşeron işçilerin en kısa zamanda kadroya alınacakları açıklanmıştı. Önümüzdeki günlerde taşeron işçiler hakkında yeni gelişmeler yaşanması bekleniyor.

Taşeron yasası son durum merak ediliyor! Şirket işçilerine kadro geliyor mu

Taşeron işçiler her gün durumlarında yeni bir gelişme olup olmadığını kontrol ediyor. Taşeron işçilerin yüzünü güldürecek yeni bir haber geldi. Yeni düzenlemeyle, toplu sözleşmesi hakem kurulu ile belirlenenlere fiyat farkı ödenmesinin yolu açıldı. Önümüzdeki günlerde taşeron yasasının Meclise gelmesi bekleniyor. Taşeron kadrosu hakkında merak ettiğiniz tüm gelişmeler haberimizin devamında sizlerle.Taşeron işçi ne zaman kadroya geçecek, taşeron işçinin kadroya geçmesinde yeni düzenleme olacak mı sorusuna Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu son dakika açıklama yaparak yanıt verdi. Geçtiğimiz aylarda kamuda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili karar sonrasında gelişmeler devam ediyor. Geçtiğimiz gün bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun taşeronlar ile ilgili son durum açıklamasında bulundu. 


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Müezzinoğlu kıdem tazminatı ve taşeron işçilerle ilgili yaptığı açıklamada; 'Kıdem tazminatında adaletin sürdürülebilirliğin olduğu bir çerçeveyi henüz oluşturabilmiş değiliz. Önümüzdeki hafta taraflarla görüşeceğiz' dedi. Taşeron işçilerle ilgili olarak da "kamu personeli reformunu bir bütün olarak ele alacağız" dedi.

TEK ÇATI ALTINDA TOPLANCAKLAR

Merakla beklenen Taşeron İşçi Kadroları ile ilgili olarak hükümetin kamu çalışanları kanununda devrim gibi bir değişiklik yapacağı bu anlamda “devlet memurluğu” kavramını baştan aşağı değiştireceği ifade ediliyor.  Muhalefetle görüşmeleri sonrasında muhalefet partileri ile anlaşması durumunda, 657 sayılı kanununda çok kapsamlı bir değişikliğe gideceği öğrenildi. Bu değişiklik ile  “devlet memuru” kavramı yerine “kamu çalışanı” kavramını getirilirken, memurlar, işçiler, sözleşmeliler, kadro karşılığı sözleşmeliler “kamu çalışanı” adı altında tek bir statüde toplanacaklar.

3 BİN 500 TAŞERON İŞÇİ KADROYA ALINDI

Kadroya geçişler ile ilgili kamu kurumdan ilk kadroya geçiş gerçekleşti. Karayolları Genel Müdürlüğü’nde çalışan 3 bin 500 taşeron işçi törenle kadroya alındı. Törene Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan da katıldı. Karayolları Genel Müdürlüğü'nde çalışan 3 bin 500 taşeron işçinin kadroya alım töreni, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, Yol-İş Başkanı Ramazan Ağar’ın katılımıyla Karayolları Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşti.


KADEMELİ GEÇİŞ SİSTEMİ OLACAK

Tasarının ilk halinde 1 Kasım 2015'ten önce işe girenlerin düzenlemeden yararlanacağı yer alsa da bu tarihten sonra işe girenlerinde kamuya alınabileceği bir yapı oluşturulacak. Kademeli bir kadroya geçiş sistemi olacak. Star'ın haberine göre, taşeron çalışmasına ilişkin değerlendirmede bulunan üst düzey bir ekonomi yetkilisi, “Eğer bizim üzerinde çalıştığımız sistem olursa 1 Kasım veya 5 Kasım olmayacak. İlk önce 1 Kasım öncesindekiler kadroya alınacak. Sonrasında diğerleri. Bunun için kamu kuruluşlarının talepte bulunması gerekiyor. Örneğin Sağlık Bakanlığı 10 bin ilave personel talep ettiğinde 1 Kasım sonrasında işe başlayanlar içerisinden bu kadar kişiye daha vize verilerek kadroya geçirilecek” dedi.

taşeron taşeron yasası taşeron kadro
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Huseyin     0000-00-00 Taseron iscilerle alay ediyorlar gereken neyse sandikta da yapiniz chp iktidar olsaydi yapardi asgeri ucreti bile zorla arttirdi Chp sayesinde artti taseron olupta bunlara oy verenlere aciyorum
E     2016-11-04 SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİDER TAŞERON İŞÇİLERİNE ACIMAYANLARA BİZLERDE SANDIKTA ACIMAYACAGIZ
G     2016-11-04 MECLİSİMİZ NEDEN TAŞERON KADRO KONUSUNDA YETERİ KADAR ÇALIŞMADIGINI GÖRÜYORUZ TAŞERON KONUSU GÜNDEME GELECEK FARKLI BİR SORU ÖNERGESİ SUNULUYOR TAŞERON KİMSENİN KÖLESİ DEGİL TAŞERON İŞÇİLERİ OLARAK İŞVERENLERİN İŞÇİSİNİ TANIMIYOR İKTİDAR MÜTAHİTLERLE KONUŞUYOR İŞÇİLERİ BİRKEREYE MECLİSE GELSİN SORUNLARI HERKES ANLAR ASGARİ ÜCRETLE KÖLELİK MAAŞIMI VERİYORSUNUZ 16 YILSIR HİZMET VERİYORUZ TAŞERON OLDUGUMUZDAN DEGERİMİZ KIYMETİMİZ BİLİNMİYOR BU MAAŞI BAKANLARA VERELİM ONLAR GEÇİNSİNLER KADRO İSTİYOR
GARİBAN TASERON     2016-11-03 VERİLEN VAATLERYERİNE SÖZLERİN TUTULMASI İSTİYORUZ TASERONDA Bİ İNSAN ONLARIN DA COLUK COCUK LARI VAR SİRKETLER KAZANMASIN İŞCİLERİ EMEĞİ SÖMÜRÜLMESİN
44 kaysı kent     2016-11-03 umarım taseron sorunu cozerler cunku resmen zulum oldu artık
Kamuda üretimde TAŞÖREN.     0000-00-00 Arkadaşlar burda bir yanlış anlaşılma var. Kadro tasoren işçiyle verilmiyor .Kadro tasoren patronlarına veriliyor. köle gibi sürekli insanları asgari ücret karşılığı pazarlasinlar diye patronlar kadrolu oluyorlar.
Kamuda üretimde TAŞÖREN.     0000-00-00 Arkadaşlar burda bir yanlış anlaşılma var. Kadro tasoren işçiyle verilmiyor .Kadro tasoren patronlarına veriliyor. köle gibi sürekli insanları asgari ücret karşılığı pazarlasinlar diye patronlar kadrolu oluyorlar.
Tim79/1/79     0000-00-00 Artik 1 yildir ayni yazilari yeni birsey gibi yazmayin yeter
Kazim     0000-00-00 Ölme eşeğin ölme
Tasoren     0000-00-00 Ölme eseyim ölme hesabı bu seçime yakın yile bi taşeron gündeme getirirler ama yok biz tasorenler artık dereyi görmeden pacayi sivamayiz artık saygilar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü