Taşeron kadrosu ne zaman çıkacak merak ediliyor! Erdoğan'dan taşeron yasası açıklaması

Taşeron kadrosu ne zaman çıkacak merak ediliyor! Erdoğan'dan taşeron yasası açıklaması

Sayıları 750 bini geçen taşeron işçiler ne zaman kadroya alınacaklarını merak ederken açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Geçtiğimiz hafta taşeron yasası hakkında konuşan Erdoğan taşeron işçilerin mağdur edilmeyeceğini ve 2017 yılında alımlar için çalışmaların başlatıldığı müjdesini verdi.

Taşeron kadrosu ne zaman çıkacak merak ediliyor! Erdoğan'dan taşeron yasası açıklaması

Taşeron işçilerin yüzünü güldüren açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. 5 yıldan bu yana kadro bekleyen taşeron işçilerin önümüzdeki günlerde kadroya alınacağını açıklayan Erdoğan çalışmaların en kısa zamanda başlayacağını söyledi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan gelen son dakika kadro açıklaması ile 2017 yılında yapılması beklenen taşeron işçi alımı konusuna açıklık getirildi. Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da konuya el atmış ve taşeronların mağduriyetinin çözülmesi için gerekli mercilere gereken mesajları göndermişti. Keza Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da taşeronların kadro için referandum sonrasında gelmesi planlanan kamu reformunu beklemeleri gerektiğini ifade etmişti. Taşeron işçilerin 1 Kasım'dan önce kamu kurumlarında çalışıyor olması ve halen çalışmaya devam ediyor olması gerekiyor. Bu kişilerin, devlet memurluğuna atanmak için aranan şartları taşıması gerekiyor. Emekli aylığı almaya hak kazanmış ya da 65 yaşını doldurmuş taşeron işçi düzenlemeden yararlanamayacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan son dakika kadro açıklaması!

Yaklaşık 750 bin işçinin kadro alımı beklediği taşeron işçi alımları için geçtiğimiz günlerde açıklama bizzat Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan geldi. Taşeron işçi alımı hakkında soruları yanıtlayan Erdoğan, taşeron işçilerin mağdur edilmeyeceğini ve 2017 yılında alımlar için çalışmaların başlatıldığı müjdesini verdi.

Ardından açıklamasına bu sürecin sağlıklı ilerlemesi adına referandum sürecinin sonlanmasını beklediklerini ekleyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, taşeron işçi alımı için referandum sonrasında gerçekleşecek kamu reformunun beklenilmesi gerektiğini vurguladı.

Bir açıklama da Bakan Müezzinoğlu’ndan!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamanın ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı katılmış olduğu bir programda, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın gerekli açıklamaları yaptığını vurgulayarak sabırla beklenilmesi gerektiğini ifade etti. 

Başbakan Taşeron işçiler ile ilgili ne demişti?

Başbakan Yıldırım taşeron işçilerle ilgili olarak yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer vermişti:

“Herkesi mutlu edecek bir çözümü üretme konusunda, gerek taşeron işçilerimiz gerek mevsimlik işçilerimiz gerek 4C’liler, bütün bu sorunları çözmek için arkadaşlarımıza gereken talimatları verdim, çalışmalarını yapıyorlar. İnşallah uygun bir çözüm mutlaka bulunacak. Biz hiçbir konuyu bugüne kadar çözümsüz bırakmadık, bundan sonra da bırakmayız.”

Taşeron işçiler kamuya ne zaman alınacak?

Bu açıklamalar sonrasında umutlanan taşeron işçilerin kadro bekleyişi kamuya geçişlerin ne zaman olacağını merak etti. Daha önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklamada, taşeron işçilerin kamuya alınması meselesinin referandum sonrasında yapılacak kamu çalışma reformu kapsamında değerlendirileceğini söyledi.

KADROYA ALINMAK İÇİN ŞARTLAR NELER? 

Taşeron işçilerin 1 Kasım'dan önce kamu kurumlarında çalışıyor olması ve halen çalışmaya devam ediyor olması gerekiyor. Bu kişilerin, devlet memurluğuna atanmak için aranan şartları taşıması gerekiyor. Emekli aylığı almaya hak kazanmış ya da 65 yaşını doldurmuş taşeron işçi düzenlemeden yararlanamayacak.

taşeron kadro taşeron yasası taşeron erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü