Taşeron kadrosu çıkacak! Bakan Müezzinoğlu taşeron yasası müjdesini verdi

Taşeron kadrosu çıkacak! Bakan Müezzinoğlu taşeron yasası müjdesini verdi

720 bin taşeron işçiyi yakından ilgilendiren bir haber geldi. yıllardır kadro bekleyen taşeron işçiler için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu açıklamada bulundu. Müezzinoğlu taşeron yasası çalışmalarının yakında başlayacağını söyledi. Taşeron işçilere kadro verilmesi için meclis çok yakın zamanda çalışmaya başlayacak. Taşeron işçilerin kadro sorunu 2017 yılında çözülecek.

Taşeron kadrosu çıkacak! Bakan Müezzinoğlu taşeron yasası müjdesini verdi

Sayıları 720 bini bulan taşeron işçiler uzun zamandır kadro haberi bekliyorlar. Taşeron işçileri yakından ilgilendiren haber bu hafta geldi. Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Müezzinoğlu taşeron sorununun Bakanlar Kurulu'nda gündeme geldiğini açıkladı. Taşeron yasasının 2017 yılında çıkması bekleniyor. 

​Yıllardır kadro bekleyen taşeron işçileri umutlandıracak yeni bir haber gündeme geldi. Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Taşeron yasasının gündeme geldiği açıklandı.  Henüz net bir karar çıkmasa da bakanlar üç alternatif üzerinde yoğunlaştı. Ancak son kararı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan verecek. Taşeron yasası hakkında ki son gelişmeler haberimizin devamında sizlerle. 

Taşeron işçiler durumlarında yeni bir gelişme olup olmadığını merak ediyorlar. Hükümet seçiminde taşeron işçilere kadro verileceği gündeme gelmişti. O günden bu yana taşeron işçilerin durumlarında yeni bir gelişme yaşanmamıştı. Son Bakanlar Kurulu toplantısında Taşeron sorunu gündeme geldi. 

Hükümetin seçimlerde vaat ettiği 750 bin taşeron çalışanın kadroya alınmasıyla ilgili çalışmada yeni bir gelişme yaşandı. Bakanlar Kurulu’nun son toplantısında ele aldığı önemli gündem maddelerinden birini, taşeron sorununun çözümü oluşturdu. Henüz net bir karar çıkmasa da bakanlar üç alternatif üzerinde yoğunlaştı. Ancak son kararı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan verecek.

SEÇENEKLER TARTIŞILDI

İlk seçenek, kamuda, asıl işleri yapanların kadroya alınması. Bu olursa yardımcı işlerde taşeronluk sürecek. İkinci seçenek taşeron çalışanlara, özel statülü bir sözleşme yapılması. Bakanların çoğunun fikir birliğinde olduğu üçüncü seçenek ise taşeron çalışanın 2017’de hayata geçecek olan Kamu Personel Rejimi’ne dahil edilmesi. Bu gerçekleşirse kamuda performans değerlendirme sistemi olacak.
 
'2017'DE ÇÖZERSEK 41 KERE MAAŞALLAH'

Bakanlar Kurulu’nda konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kıdem tazminatı fonunun kurulmasıyla ilgili çalışmalar olduğunu söyledi. Müezzinoğlu, “1 Ocak itibarıyla kıdem tazminatına geçilecek diye bir düzenleme yok. Kıdem tazminatı fonunun kurulmasıyla ilgili çalışmalar var. 41 yıllık bir konu. 2017’de çözebilirsek, 41 kere maşallah demeyi arzu ediyoruz” diye konuştu.


NUMAN KURTULMUŞ NE DEMİŞTİ?

Yıllardır kadro bekleyen taşeron işçiler hükümetin yeni bir çalışma yapıp yapmayacağını merak ediyorlar. Sayıları 720 bini bulan taşeron işçiler için henüz yeni bir gelişme yok. Taşeron işçilere kadro verilmesi konusunde hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş flaş bir açıklamada bulundu. Taşeron işçilerin kadroya alınması için çalışmaların devam ettiğini söyleyen Kurtulmuş düzenlemelerin en kısa zamanda biteceğini söyledi. 


Taşeron işçilerin merakla beklediği konulardan biri olan kamuya kadrolu olarak alımında Numan Kurtulmuş'tan flaş bir açıklama geldi. Kurtulmuş Taşeron işçilerin kadro konusunda biraz daha değerlendirmeye ihtiyaç olduğunu belirterek, yaklaşık 720 bin vatandaşın taşeron işçi konusunda beklentisi olduğunu açıkladı. Konu hakkında düzenlemelerin getirileceğini de sözlerine ekleyen Kurtulmuş, Taşeron işçiler için geçmişte yapılan çalışmaların sürdüğünü açıkladı

Taşeron işçilerin merakla beklediği konular arasında yer alan kamuya alım ile ilgili Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'tan yeni bir açıklama geldi. Taşeron işçilerin kamuya alımı ilgili düzenlenmenin bir az daha değerlendirilmesi gerektiğini belirten Kurtulmuş, çalışmaların sürdüğünü açıkladı. 720 bin taşeron işçinin kamuya alınmasıyla ilgili süreç uzadı. 

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada alt işverende çalışan işçilerin kamuya alımının bir miktar daha değerlendirmeye ihtiyacı olduğunu belirterek, "Verilen sözler çerçevesinde özel sözleşmeli personel istihdamına imkan sağlayan bir takım düzenlemeler gündeme getirilecek.

Hükümetler arasında devamlılık vardır. O zaman yapılan çalışmalar duruyor. Bugün gündeme gelen konu da yeni bir denemedir. 720 bin vatandaşımızı şu an itibarıyla ilgilendiren bir karar. Öyle bir uygulama yapmak durumundayız ki hem vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayalım hem de devletin çekemeyeceği bir yükü kamunun üzerine koymayalım. Titizlikle bunlar çalışıldı. Son noktaya gelse teferruatıyla bilgilendirirdim ama çerçevesi konuşuldu. İnşallah bu anlamda adımlar atılacak. Önümüzdeki süreçte de bu paketle ilgili detaylar da kamuoyuyla paylaşılacaktır."      

taşeron taşeron yasası taşeron kadro
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Murat     0000-00-00 Yilan hikayesi yalan hikayesine dondu umut yok bence kesinllikle oyalama
Mağrip güneyli     0000-00-00 Ressam bob a söyleyelimde Kadroyu taşeron işçinin kursağında koyan bir iktidar çizsin şu köşeye
Kaygı     0000-00-00 Linet bizde ünv mezunu taşeronuz bu kadro öyle bir kadro değil merak etme.
bunyamin engul     0000-00-00 Çokbeklersiniz daha kadroyu
Linet     0000-00-00 Üniversite mezunu Büro personeli ol. Şerefsizler torpille kadro alsın, sen şerefinle bekle ki adalet yerini bulsun YAZIKLAR OLSUN Yarına kalır da yanına kalmaz!!!
bekir     2016-11-26 no kadro no oy 720bin x 4= şimdi onlar düşünsün!!!
zor     2016-11-25 Sayın CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN , 15 TEMMUZ HAİN DARBE SONRASINDA 2017 YILINA KADAR BU SORUNUN ÇÖZÜLECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ BEN BUNA BAKARIM..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü