Pokemon Go 2 milyon dolar 700 bin indirme ile rekora doymuyor

Pokemon Go 2 milyon dolar 700 bin indirme ile rekora doymuyor

Henüz 3 aylık bir geçmişi de olsa Pokemon Go oyunu adeta rekora koşuyor.Pokemon Go oyununun şimdiye kadar milyonlraca kişiye ulaştığı ve günlük 2 milyon dolar para kazandığı ifade edildi.

Pokemon Go 2 milyon dolar 700 bin indirme ile rekora doymuyor

Temmuz ayında çıkan ve kısa sürede mobil oyunlar kategorisinde rekorları alt üst eden Pokemon GO için Eylül ayı raporlarında, oyundaki ücret ödeyen müşteri sayısında azalma olduğu belirtilmişti.

Ücretsiz gözükse de Pokemon GO ciddi gelir kazandırıyor
Tabii ki ücretsiz bir oyun yapan ve gelirini oyun içi mikro ödemelere dayandıran bir firma için bunlar iyi haberler sayılamaz. Yine de, tüm düşüşe rağmen Pokemon GO yapımcısı ciddi derecede gelir elde etmeye devam ediyor.

Ünlü istatistik firması Newzoo'nun yayınladığı rapora göre, oyun hala yapımcı firma Niantic'e günde 2 milyon dolar gelir kazandırıyor ve aynı şekilde her gün 700 bin kişi oyunu indiriyor.

Tabii ki bu rakam başlangıçla kıyaslanınca düşük kalıyor çünkü Pokemon GO çıktığında Niantic'in günde 16 milyon dolar kazandığı zamanlar olmuştu. Yine de 2 milyon dolar hiç de azımsanacak bir miktar değil ve pek çok oyun yapımcısının hayali konumunda.

16-10/05/pokemon-go.jpg

Aslında bu düşüşün de belli başlı sebepleri var ve pek çok kullanıcı haberlerde görüp, sitelerde okuyup arkadaşlarının da tavsiyesiyle Pokemon Go'yu indirdi ve kısa süre içinde ilgisini kaybetti. Şimdi ise geriye kalan oyunun 'kemik kitlesi' diyebiliriz.

Muhtemelen bir süre daha Pokemon Go bu düzeyde gitmeye devam edecektir. Daha sonraları oyuna olan ilgi ne duruma gelir bilemeyiz fakat Niantic'in pet savaşları ve takas gibi yeni özellikler üzerinde çalıştığı, var olan oyuncu kitlesini elinde tutmaya çalışacağı aşikar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü