Otomatik vites kullanalar direksiyon sınavına girebileceklermi

Otomatik vites kullanalar direksiyon sınavına girebileceklermi

Ehliyet sınavı sonuçları açıklandı.2017 Ehliyet sınavı sonuçları açıklanır açıklanmaz adaylar şimdide direksiyon sınavının ne zaman yapılacağını merak etmeye başladılar.Tahmini olarak yazılı sınav sonuçlarının açıklanmasına istinaden 2-3 hafta içinde direksiyon sınavının yapılacağı duyuruldu.

Otomatik vites kullanalar direksiyon sınavına girebileceklermi

Yeni sistemle birlikte otomatik şanzımanlı araç ile eğitim alıp sınavda başarılı olanların sertifikalarında sadece otomatik araç kullanabilecekleri belirtilecek.

Belirtmek isteriz ki sürücü belgesinde veya sürücü sertifikasında sadece otomatik şanzımanlı araç kullanabileceği belirtilenler, kendi sertifika sınıflarına ait manuel vitesli araç kullanmak üzere sürücü sertifikası alabilmeleri için direksiyon eğitimi dersinin yarısına devam ederler. Örneğin B sınıfı ehliyetinde otomatik şanzımanlı araç kullanabilir ifadesi bulunan bir kişi manuel B grubu kullanabilmek için yeniden direksiyon eğitimine girmeleri gerekecek.

Otomatik araç kullanacaklar için ekstra bir sınıf bulunmuyor. Başvuracakları ehliyet sınıfında, ehliyet belgesi üzerinde şanzımanlı araç kullanabilir şeklinde ifade bulunacaktır.

DEĞERLENDİRME:
Adayların beklediği bir değişiklikti. Özellikle bayan sürücüler, otomatik araç sürmeye daha yatkın. Sınavlara girerken de otomatik araçla girmeleri işlerini bir nebze kolaylaştıracaktır. Dez avantaj olarak şunu söyleyebiliriz. Otomatik vites ehliyeti alanlar, manuel araç süremeyecek. Sürebilmeleri için teorik sınava girmeksizin, direksiyon sınavı eğitiminin yarısını alarak, direksiyon sınavına girerek ehliyet belgelerini manuel sınıfa dönüştürmeleri gerekecek. Bu durum maliyeti arttıracak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü