Memurlara ikramiyede kötü haber sevindiren haber ise işçilere

Memurlara ikramiyede kötü haber sevindiren haber ise işçilere

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan kamu işçilerine sevindiren haber geldi.Bayram öncesinde işçilere ikramiyelerinin ödeneceği açıklanırken ilk ödemenin 9 Eylül'de ikinci ödemenin ise 26 Aralıkta yapılacağı açıklandı.Konu hakkında karar resmi gazetede yayınlandı.

Memurlara ikramiyede kötü haber sevindiren haber ise işçilere

Kamu işçilerine ikramiye müjdesi geldi. Devlet ve devlete bağlı müesseselerde çalışan i̇şçi̇lere yönelik ilave tediyelerin ilk yarısı 9 Eylül'de, diğer yarısı 26 Aralık'ta ödenecek. İşte kamu işçilerini çok sevindiren ikramiye müjdesinin ayrıntıları...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu'nun, kamuda çalışan işçilere ikramiye ödenmesine ilişkin kararını onayladı.

Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, devlet ve devlete bağlı müesseselerde çalışan i̇şçi̇lerin ilave tediyelerinin ilk yarısının 9 Eylül'de, diğer yarısının 26 Aralık'ta ödenmesi kararlaştırıldı.

SGK'dan emeklilere maaş açıklaması

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı, SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin maaş günlerini bir açıklamayla duyurdu.

Açıklamada, Kurban Bayramı'nın 12, 13, 14 ve 15 Eylül tarihlerine rastlaması nedeniyle, SSK ve Bağ-Kur'dan emekli, dul ve yetim aylığı alanların Eylül ödemelerinin erken yapılacağı belirtildi.

HANGİ GÜN ALINABİLİR?

Maaş günleri ise, tahsis numarasının son rakamı tek sayı olanlar için 8 Eylü, çift sayı olanlar 9 Eylül olarak belirlendi.

Açıklamada ayrıca, ''Her ayın 8-14'ü arasında ödenen geçici iş göremezlik ödenekleri ise 5-9 Eylül tarihleri arasında ödenecektir." bilgisi de verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
aytekin pala     2016-09-05 istanbul büyükşehir belediyesi iştirak çalışanıyım bu ikramiye bileride kapsıyordur umarım
süleyman uslu     2016-09-03 taşeron işçiler faydalanacakmı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü