Lada Vesta ne zaman Türkiye'de olacak Türkiye satış fiyatı

Lada Vesta ne zaman Türkiye'de olacak Türkiye satış fiyatı

Lada Vesta sıfır otomobil alacakların en çok merak ettiği ve ilgi ile beklediği model olarak karşımıza çıkıyor.Rus otomobili Lada özellikle ülkemizde Vesta modeli ile satış rekorları kırmaya hazırlanırken modelin fiyatının ne kadar olacağı ise merakla bekleniyor modelin 2017 yılının ilk çeyreğinde ülkemizde olması bekleniyor.

Lada Vesta ne zaman Türkiye'de olacak Türkiye satış fiyatı

Dünyanın en büyük otomobil pazarı olma yolunda hızla ilerleyen Rusya, geçtiğimiz hafta Moskova Otomobil Fuarı ile dünyanın dört bir yanından otomobil üreticilerinin ilgi odağı oldu. Bilindiği gibi ülkenin en büyük yerel üreticileri arasında yer alan Lada’da bu fırsatı kaçırmayarak yeni modellerini Moskova’da sergiledi.

Bu yıl ilk olarak Xray 2, 5 kapılı crossover-hatchback karışımı modeli tanıtan Lada, bu modeli ilk olarak 2012 yılında 3 kapılı Xray konsept modeli olarak tanıtmıştı. Markanın bu modelleri eski Mercedes Benz ve Volvo tasarımcısı olan Steve Mattin tarafından tasarlandı. Massin, 2011 yılında Lada’nın tasarım şefi pozisyonuna getirilmişti.

Xray modelinin tasarımı detaylarına Lada’nın yeni sedan modeli Vesta’da da yer verilmiş. Bu yeni Vesta modelinin uzun süredir hizmet veren Lada Granta modelinin yerini alması bekleniyor. Renault-Nissan Birlikteliği ile ortak çalışmalar sürdüren Lada, yeni Vesta modelinde Renault-Nissan üretimi platformları kullanacak. Tasarımı ile büyük beğeni toplayan Vesta modeli, Maserati’nin yeni çizgilerini andıran hatları ile dikkat çekiyor.

Ayrıca Lada bu yeni Vesta modelinin bir de yarış versiyonunu üretmiş. Dünya Touring Otomobil Şampiyonası’nda (WTCC) yarışan ancak 3 yıldır sonuncu gelen Lada Granta WTCC modelinin yerini alacak olan yeni Vesta WTCC modeli Fransız yarış malzemeleri üreticisi Oreca ile ortak üretilmiş. Gelecek sezon yarışa başlayacak olan Vesta WTCC modeli ile Lada yarışlara başarılı bir dönüş planlıyor.

Vesta konsepti ile çok fazla farkları bulunmayan 2016 Lada Vesta,tekerleklerinde 6 kollu alaşım jantlar ile yola çıkacak.

İç bölümde yol bilgisayarına sahip olmayan 2016 Lada Vesta,geniş bir iç hacim sunacağa benziyor.Otomatik vitesli versiyonu ile tanıtılan 2016 Lada Vesta,önümüzdeki aylarda satışa sunulacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü