KPSS şartı olmadan memur alan kurumlar hangisi ilk olarak Enerji'den başlandı

KPSS şartı olmadan memur alan kurumlar hangisi ilk olarak Enerji'den başlandı

Bazı kurumlar kadrolarında oluşan eksikleri tamamlamak için personel alımı yapacağını duyurmaya başladı.Sözleşmeli olarak alım yapacağını duyuran ilk kurumlardan biri de Enerji Bakanlığı oldu.Enerji Bakanlığı 100 mühendis alımı yapacağını duyurdu.

KPSS şartı olmadan memur alan kurumlar hangisi ilk olarak Enerji'den başlandı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, bünyesinde istihdam etmek üzere KPSS şartı olmadan sözleşmeli 100 personel alımı yapacak. Farklı pozisyon ve branşlarda toplamda 100 personel alımı yapacağını duyuran bakanlık, adaylarda bulunması gereken şartları ve başvuru bilgilerini yayımladı. İşte personel alımı konusunda detaylı bilgiler

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde sözleşmeli Yeraltı Maden Uzmanı olarak çalıştırılmak üzere 4B kapsamında 50 Maden Mühendisi, 25 Jeoloji Mühendisi ve 25 Harita Mühendisi alımı duyurusu adaylarla paylaşıldı. Bu kapsamda çalışmak isteyen ve aşağıda belirtilen şartları sağlayan adayların 10/01/2017 tarihine kadar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğüne müracaat etmesi gerekiyor.

Alınacak personel sayısının 4 katı aday sınava çağırılacakken, sınav sözlü olarak yapılacak ve mülakat tarihi daha sonraki bir tarihte ilan edilecek.

Alınacak Personel Şartları:
1. Mühendislik Fakültelerinin Maden, Jeoloji ve Harita/Jeodezi ve Fotoğrometri/Geomatik mühendisliği bölümlerinden mezun olmak.

2. Maden Mühendislerinde, yer altı üretim yöntemi ile faaliyet yürütülen maden işletmelerinde yeraltında en az beş yıl çalışmış olmak (SGK bildirimleri, yeraltında çalıştığına dair kamu kurumlarının yazısı veya Teknik/Daimi Nezaretçilik kayıtları)

3. Jeoloji Mühendislerinde, yeraltında; yapı işleri (tünel) veya madencilik faaliyeti yürütülen işletmelerde en az beş yıl çalışmış olmak (SGK bildirimleri, yeraltında çalıştığına dair kamu kurumlarının yazısı veya MİGEM deki yer altı işletmelerinde çalıştığına dair Teknik Eleman
kayıtları).

4. Harita/Jeodezi ve Fotoğrometri/Geomatik Mühendislerinde yeraltında; yapı işleri (tünel) veya madencilik faaliyeti yürütülen işletmelerde en az beş yıl çalışmış olmak (SGK bildirimleri, yeraltında çalıştığına dair kamu kurumlarının yazısı veya MİGEM deki yer altı işletmelerinde çalıştığına dair Teknik Eleman kayıtları).

5. Sağlık bakımından uzun süre seyahat etmesine ve belirlenen görevleri yapmasına engel hali bulunmamak.

6. Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, muaf, tecilli veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

7. Adayların 50 yaşından gün almamış olması.

8. MİGEM’den alınarak imzalanacak müracaat formu ve cv-özgeçmiş.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü