FETÖ'cülerin hava yolu şirketi Amerikalılara satıldı

FETÖ'cülerin hava yolu şirketi Amerikalılara satıldı

Firari işadamlarının kurduğu Bora Jet ABD'lilere satıldı.Yurtiçinde ve yurtdışında birçok noktaya uçuş yapan şirketi kuran FETÖ firarileri Faruk Bayındır ve Halil İbrahim Koca'nın kaçmalarının ardından 15 Temmuz sonrası hangara kilit vurulmuştu.

FETÖ'cülerin hava yolu şirketi Amerikalılara satıldı

İşadamı Yalçın Ayaslı, FETÖ firarileri Faruk Bayındır ve Halil İbrahim Koca ile birlikte kurduğu Borajet Havayolları'nı ABD'lilere sattı. Türkiye'nin yurt içi yurt dışı birçok noktaya uçuşu bulunan havayolu şirketinin yeni sahibi, 260 milyon dolar ödeyen SBK Holding oldu. Bünyesinde 12 yolcu uçağı ve 1 tane de iş jeti bulunan Borajet'te 500 kişi çalışıyor.

HANGARA MÜHÜR VURULMUŞTU


15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından yapılan operasyonlarda FETÖ ile bağlantısı olduğu iddia edilen ve yurt dışına kaçtığı tespit edilen İbrahim Faruk Bayındır'ın şirketi olan Tarkim Havacılık'a ait hangar polis tarafından mühürlenmişti. Bayındır'ın eşi Betül Özbey Bayındır da FETÖ'den tutuklanmıştı. FETÖ tarafından yerleştirildiği emniyette avukatlık yapan Ayaslı'nın ortağı Halil İbramim Koca da şike kumpası ve MHP'ye kaset şantajında kilit rol oynamıştı. Hakkında gözaltı kararı çıkartılan Koca, yurtdışında olduğu için yakalanamamıştı..

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü