Emekliye promosyonda son durum emeklileri üzdü

Emekliye promosyonda son durum emeklileri üzdü

Emeklilerin gözü kulağı promosyondan gelecek haberdeydi.Bugün konu hakkında en net açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'dan geldi.Müezzinoğlu yaptığı açıklamada Promosyon konusunda bu rakamlarla emeklimizin beklentisine cevap verebilmemiz mümkün değil' dedi.

Emekliye promosyonda son durum emeklileri üzdü

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Memur-Sen ve SESRIC organizasyonuyla düzenlenen "İslam Dünyasında Sendikacılık Sempozyumu"na katıldı.


Müezzinoğlu, açıklamalarında emeklilerin beklediği promosyon ödemesinde son duruma dair bilgi verdi. Müezzinoğlu, "Promosyon konusunda bu rakamlarla emeklimizin beklentisine cevap verebilmemiz mümkün değil. Başbakanımızın müdahalesine ihtiyacımız var. O zaman emeklimizin beklentisine cevap verebiliriz" dedi.
Müezzinoğlu şöyle devam etti:


"Promosyon konusunda isterseniz 1 ay kadar konuşmayalım. Bizim bu rakamlarla emeklimizin beklentisine cevap verebilmemiz mümkün değil. O nedenle Sayın Başbakanımız ve özellikle kamu bankalarının yöneticileriyle birlikte bir çalışmayı yapıp, Sayın Başbakanımızın bir takdirine, müdahalesine ihtiyacımız var. Onu başarabildiğimizde kısmen de olsa, emeklimizin promosyon beklentisine kısmi bir cevap verme imkanımız olacak. Ama şu anda emeklilerimiz için bankalardaki dünkü söylediğim, yılda 24 günlük kalan paranın karşılığında bir hakedişse, bu emeklimizi tatmin edecek bir rakam değil. Dolayısıyla bu rakamla emeklimizin karşısına çıkmak istemiyoruz. Çalışmalara devam ediyoruz. 1 ay süresince bu konuda konuşmayacağım."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Muharrem     0000-00-00 Bunu biliyorum seçim de bakacaz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü