Emekliye promosyon ödemleri için otomatik ödeme talimatı vermek zorunluluğu varmı

Emekliye promosyon ödemleri için otomatik ödeme talimatı vermek zorunluluğu varmı

Bankalar emeklilere promosyon ödemlerine başlıyorlar.Fakat emeklilerden bazı talepleri oluyor özellikle bankalar emeklilerden 3 yıl maaşı aynı bankadan alma ve 3 otomatik fatura ödeme talimatını vermelerini isteyerek işleri zora sokarken SGK'dan konuyla alakalı açıklama geldi.

Emekliye promosyon ödemleri için otomatik ödeme talimatı vermek zorunluluğu varmı

Kamu ve Memur emeklileri uzun zamandan beri bekledikleri  promosyon ödemelerini maaş aldıkları bankalardan  1 mart ayı itibariyle alacaklar. T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğü, özel ve resmi bankalarla emeklilere promosyon ödemesi konusunda anlaşma imzaladı. Bankalar protokoldeki şartlara uygun olarak ödemeleri yapacaklar. Bankalar Birliği konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Promosyonlar Üç yıllık dönem için aylık maaşı bin TL'ye kadar olan emeklilere en az üçyüz TL, bin-2 bin TL aralığında olanlara en az 375 lira ve 2 bin lira üzerinde maaş alanlara en az 450 TL ödenecek. Ödemeler peşin olarak yapılacak.

Emekli Promosyonu Alım şartları neler?

Emeklilerin banka promosyonu alabilmesi için bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. O şartlardan biri bankaya ödeme talimatı vermek. Yani emekliler internet bankacılığını kullanacak ve fatura için ödeme talimatı verecek. Promosyon isteyen emeklilerden, kredili mevduat hesabı veya kredi kartı ürünlerinden biri de isteniyor. Bankalar müşteri lehine olacak şekilde protokolde belirlenen şartları değiştirebilecek ya da daha yüksek promosyon verebilecek.
En son yapılan açıklamada yukarıda sayılan şartları bankalar öne süremeyecek promosyonu vermek zorunda kalacaklar. 

Emekliler 300-400 lira alabilmek için bankalar kendilerine çok ağır şartlar istiyorlardı emekliler bundan rahatsız olduklarını tüm sosyal platformlarda dile getirdi ve sonunda emeklilerin istediği yönde karar çıktı bankaların bu ağır şartları emeklilerden istemeyecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü