Emekli promosyonu belli oldu! Emekliye 900 TL promosyon verilecek

Emekli promosyonu belli oldu! Emekliye 900 TL promosyon verilecek

Emekliler ne kadar promosyon alacaklarını merak ediyorlardı. Milyonlarca emekliyi ilgilendiren promosyon çalışmasında sona gelindi. Emekliler için 4 kademeli promosyon ödeme planı hazırlandı. 3 yıllık dönem için emeklilere ödenecek promosyon tutarının 900 TL'ye kadar yükselebileceği gündeme geldi. Emekli promosyonu hakkında son gelişmeler haberimizin devamında sizlerle.

Emekli promosyonu belli oldu! Emekliye 900 TL promosyon verilecek

Emekliler promosyon gelişmelerini takip ediyor. Milyonlarca emekli için promosyon konusunda hükümet karara vardı. Emekliler için 4 kademeli bir promosyon planlaması yapıldığı bildirildi. Hükümetin promosyon çalışmasının sona ermesinin ardından bankalarda harekete geçti. Hükümetin Ziraat bankası ile anlaşması beklenirken özel bankaların daha yüksek fiyat verdikleri gündeme geldi. Son promosyon gelişmeleri haberimizin devamında sizlerle. 

Hükümet, milyonların merakla beklediği "emekliye promosyon" çalışmasında 4 kademe belirledi. Her kademe için farklı tutarda ödeme yapılacak. 3 yıllık dönem için peşin ödenecek promosyon 900 TL'ye kadar çıkabilecek.

4 KADEME BELİRLENDİ

Çalışma Bakanlığı ile bankalar arasında yürütülen görüşmelerde, maaşa göre promosyon ödenmesi konusunda anlaşıldı ve 4 kademe oluşturuldu. Bu kademeler de '500 liranın altında maaş alanlar', '500-bin lira arası maaş alanlar', 'bin-2 bin lira arası maaş alanlar' ve '2 bin lira üstü maaş alanlar' şeklinde belirlendi. Her bir kademe için farklı tutar benimsendi. Yani emekliler için 4 ayrı promosyon tutarı olacak. Emekli, maaşının denk geldiği kademe için belirlenen promosyonu alacak.

3 YILLIK TOPLU ÖDEME

Promosyonda yıllık tutarın 150 ile 300 lira arasında olması, 3 yıllık promosyonun toplu ödenmesi bekleniyor. Bu durumda emeklilere 3 yıllık dönem için 450 ile 900 lira arasında promosyon verilecek. Tahminlere göre; maaşı 500 liranın altında olanlar 3 yıllık dönem için 450, 500-bin lira arası olanlar 600, bin-2 bin lira arası olanlar 750, 2 bin lira ve üstünde maaşı olanlar da 900 lira ödeme alacak.

 

Emeklilerin gözü kulağı bankalardan gelecek promosyon ödemeleri haberindeydi bugü müjdeli haber geldi ve emeklilere ilk ödemenin 2016 yılının sonunda yapılacağı açıklandı.Ödemelerin 3 yıllık bedel olarak toplu bir şekilde yapılacağı açıklandı.

Promosyon miktarında emeklilerin aylıkları belirleyici olacak. Yani aylığı yüksek olan emeklilere daha yüksek promosyon verilecek. Emeklilere promosyon kapsamında toplu olarak 3 yıllık ödemenin yapılması ve ilk ödemelerin bu yılın sonunda gerçekleştirilmesi planlanıyor.

‘EMEKLİLER HEP SON ANDA AKLA GELİYOR’

Sözcü Gazetesi yazarı Dr. Nedim Türkmen emeklilere promosyon sisteminin gecikmiş bir uygulama olduğunu emeklilerin hep son anda akla geldiğini belirtti.
Türkmen, “Emekliler hep son anda akla geliyor. Personel maaşlarıyla ilgili bu tür uygulamalar zaten vardı. Bunu sadece emeklilere para verilecek olarak düşünmemek lazım. Emekliler buradan otomatik ödeme talimatı verecek. Belki banka ona kredi kartı kredi verecek. Bankalar da bu işten kazançlı çıkacak” açıklamasını yaptı.
Promosyon miktarlarına göre bankalar arasında da emekli maaşı rekabeti olabileceğini belirten Türkmen, “Bankalar emeklileri elinde tutmak için çalışacak” diye konuştu.
Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bir süre önce yaptığı açıklamada emeklilere promosyon ödemesi gibi bir çalışma bulunmadığını açıklamıştı.


Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile  bankalar arasında emeklilere aylıkları karşılığında belli bir miktar promosyon  verilmesi için yürütülen görüşmelerde sona gelindi. Tarafların vardığı anlaşmaya  göre, verilecek promosyonda emeklilerin aylık miktarları belirleyici olacak, 3  yıllık promosyonlar toplu olarak ödenecek, ilk ödemeler bu yıllın sonunda  yapılacak. 

Emeklilerin, 2007/21 sayılı Başbakanlık genelgesiyle kamuda  çalışanların maaşları karşılığında aldığı banka promosyonunun, emeklilere de  aylıkları karşılığında verilmesi talebiyle gündeme gelen tartışmalar, AK  Parti'nin konuyu seçim beyannamesine taşımasıyla ciddiyet kazanmıştı.
 
Asgari ücretin bin 300 liraya yükseltilmesi, emekli aylıklarına zam  yapılması ve ticari faaliyette bulunan emeklilerden Sosyal Güvenlik Destek Primi  kesintisinin kaldırılması gibi seçim sürecindeki vaatlerini hayata geçiren  hükümet, emeklilere aylıkları karşılığında banka promosyonu verilmesi vaadini de  hayata geçirmek üzere.
 
Promosyon 450 ile 900 lira arasında olacak
 
 SGK ile bankalar arasında emeklilere aylıkları karşılığında belli bir  miktar promosyon verilmesi için yaklaşık 6 aydır yürütülen görüşmelerde sona  yaklaşıldı.
 
Taraflar arasında anlaşmaya varıldığı ve böylece emekli aylıklarında  yapılan kademelendirmeyle emeklilere 3 yıllığına toplam 450 ile 900 lira arasında  değişen miktarlarda banka promosyon verileceği öğrenildi.
 
Promosyon miktarında emeklilerin aylıkları belirleyici olacak. Yani  aylığı yüksek olan emeklilere daha yüksek promosyon verilecek. Emeklilere  promosyon kapsamında toplu olarak 3 yıllık ödemenin yapılması ve ilk ödemelerin  bu yılın sonunda gerçekleştirilmesi planlanıyor.
 
Faruk Çelik ve Süleyman Soylu'nun Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı  dönemlerinde de konuşulan ve çözüme kavuşturması yönünde çaba harcanan promosyon  konusu önümüzdeki ay sonuçlandırılacak. Milyonlarca emekliye müjdeyi vermek ise  yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na kısmet olacak.
 
Toplam 152 milyar liralık ödeme yapılmıştı
 
SGK tarafından 2015'te 485 bin 410'u yaşlılık, 11 bin 847'si malullük/vazife malullüğü olmak üzere toplam 497 bin 257 kişiye emekli aylığı bağlanmıştı.

Sisteme yeni dahil olanlarla birlikte geçen yıl emeklilere aylıkları kapsamında toplam 152 milyar liraödeme, bankalar aracılığıyla yapılmıştı.

promosyon emekli promosyonu son durum ne kadar promosyon ödenecek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
osman yavuz     0000-00-00 millete yilbasinda raki parasi olarak verecekler
osman yavuz     0000-00-00 millete yilbasinda raki parasi olarak verecekler
osman yavuz     0000-00-00 o para yılbaşında olursa o parayla amma kafa çekilir.Adamlar bayramda kurban parası olarak vermedi,yılbaşında rakı parası olarak veriyor,müslümanlar
İzmirli emekli     0000-00-00 Diyelimki promoyonu verdi borcum var oda kesildi sonra emekliye faizsiz kiredi lazimki porcunu ödesin söz verdin veer..artik
Kadir     2016-10-10 Bankalar HIRSIZ ,vermezler,Ama milletvekillerine hemen verdiler veriyorlar
Abdullah     0000-00-00 Emekli bu vatanın üvey evlatları kendilerine geldimi işlemi anında yapıp 8200 ceplerine koydular.emekliye siz ölün yaşamayin diyorlar.sizlere yazıklar olsun .
osman yavuz     0000-00-00 Akp ye oy verenler buradamısınız
Bekir     0000-00-00 Bu çalışma bakanının bu hükümetin artık hiç bir vadine inanılmaz verin artık bu emeklinin promosyonunu sözde haziran ayında verilecekti sonra bayram sonrası dendi gene bi icraat yok şimdide yıl sonuna kadar verilecek diyor artık yeter bıktırdınız nasıl bir promosyon muş anlamadım gitti resmen emekliyle dalga geçiyorlar
emekli samsun     2016-10-08 bisetede 1bin tele dese ne olur elizden gelse poromosyonu kendiniz belirleyecek yıl sonunda verecekmiş çekene çekmeyenede siz belirleyin bakanlık uğraşmasın
Bekir     0000-00-00 Verin artık şu emeklilerin promosyonunu bıktırdınız kaplumbaga gibi hareket ediyorsunuz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü