Emekli promosyon şartları nelerdir? Madde madde şartlar şok etti

Emekli promosyon şartları nelerdir? Madde madde şartlar şok etti

12 Milyon emeklinin dört gözle beklediği promosyon için bankalar resmen emeklilere kök söktürüyor. Hükümet kanadında yapılan çalışma ile bankalar promosyon vermek için öyle şartlar koydular ki emeklilier neredeyse promosyondan vazgeçecek. Emekli promosyon şartları nelerdir?

Emekli promosyon şartları nelerdir? Madde madde şartlar şok etti

Emekli maaşı veren bankalar promosyon vermek zorundalar ama her banka kendi şartları belirledi ve öyle şartlar geldi ki emeklileri zor durumda bıraktı. Emekli promosyon şartları nelerdir?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, eşlerden her ikisinin de emekli olması ve aynı bankadan aylık alması halinde, sadece "birinin otomatik ödeme talimatı vermesiyle" banka promosyonu alınabileceğini bildirdi.


 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, SGK'nın 15 banka ve PTT ile emekliye promosyon ödemesi için imzaladığı protokolün ardından, bankalar mart ayı itibarıyla emeklilere promosyon ödemelerine başlayacak.

Bankalar 3 yıllık sözleşme karşılığında 11,5 milyon emekliye tek seferde aylıklarına göre 300, 375 ve 450 lira gibi değişen miktarlarda ödeme yapacak.

Promosyon ödemesi yapacak bankalar, müşterilerinden kredi kartı almaları ya da kredili mevduat hesabı oluşturmalarının yanında iki otomatik ödeme talimatı vermelerini şart koşmuştu.

Bakanlığın açıklamasına göre, eşlerden her ikisinin de emekli olması ve aynı bankadan aylık alması halinde, sadece birinin iki otomatik ödeme talimatı vermesiyle banka promosyonu alınabilecek. 

.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü