Emekli maaşları yattı mı! Emekli promosyon bekliyor

Emekli maaşları yattı mı! Emekli promosyon bekliyor

Milyonlarca emekli maaşlarının bayramdan önce yatıp yatmayacağını merak ediyordu. Hükümetten beklenen haber geldi. Emekli maaşlarının bayramdan bir hafta önce yatacağı açıklandı. Emekli maaşları 8 Eylül Perşembe gününden itibaren ödenmeye başlayacak. Emeklilerin beklediği promosyon haberi ise gelmedi.

Emekli maaşları yattı mı! Emekli promosyon bekliyor

Emekli maaşları bayramdan önce yatacak mı sorusu akılları meşgul etmeye devam ediyor. Kurban bayramına çok az bir zaman kala milyonlarca emekli maaşlarının ne zaman yatacağını merak ediyor. Emekli maaşlarının bayramdan önce yatacağı bildirildi. Emekliler maaşlarını 8 Eylül itibari ile almaya başlayacaklar. 

Emekliler, 12 Eylül'de başlayacak Kurban Bayramı'na maaşlarını almış olarak girecek. Memur emeklileri maaşlarını almaya başladı, SSK ve Bağ-Kur emeklileri de 8 ve 9 Eylül'de aylıklarını cebine koyacak.

HAZIRLIKLAR TAMAM

Memur emeklileri, her ayın 1'i ile 5'i arasında maaşlarını alıyor. Sayıları yaklaşık 2 milyon olan memur emeklilerine maaş ödemeleri başladı. SSK ve Bağ-Kur emeklileri de 'erken maaş' müjdesi sayesinde paralarını bayram öncesinde alabilecek. 9 milyona yakın SSK ve Bağ-Kur emeklisi, normalde maaşlarını her ayın 16'sı ile 28'i arasında alıyor. Kurban Bayramı nedeniyle maaş ödemelerinin erkene çekilmesiyle, SSK ve Bağ-Kur emeklileri maaşlarını 8 ve 9 Eylül'de alabilecek. Sosyal Güvenlik Kurumu, bu konudaki çalışmalarını tamamladı. SSK ve Bağ-Kur kapsamında emekli, dul ve yetim gelir/aylığı alanların Eylül dönemi gelir/aylık ödemeleri, tahsis numarasının son rakamı 9, 7, 5, 3 ve 1 olanlarda 8 Eylül'de; 8, 6, 4, 2 ve 0 olanlarda 9 Eylül'de yapılacak. Memurların maaş ödeme tarihleri de bayram öncesine çekildi. Maaş ödeme günü olan 15 Eylül'ün Kurban Bayramı'nın son gününe denk gelmesi nedeniyle, memurlar maaşlarını bayramdan önce alabilecek. Her ayın 8-14'ü arasında ödenen geçici iş göremezlik ödenekleri de bayram nedeniyle 5-9 Eylül tarihleri arasında ödenecek...
 

Emekli maaşlarının hangi tarihte yatacağı merak ediliyor. Kurban bayramından önce emekliler maaşlarının yatmasını bekliyor. Emekli maaşlarının bayramdan önce yatacağı açıklandı. Kurban bayramına bir hafta kala emekliler maaşlarını çekebilecekler. Emekli maaş tarihleri haberimizin devamında sizlerle. 

Kurban Bayramı öncesi emekli maaşları ve memur maaşları erken yatırılacak mı sorusu gündeme geldi. Bu yıl Kurban Bayramı, 12-13- 14-15 Eylül tarihlerinde kutlanacak. Memurlar ise her ayın 15'inde maaş alıyor. Başbakan Yıldırım, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlar ile SGK ve BAĞ-KUR emeklilerinin maaş ödemelerinin de Kurban Bayramı'ndan önce yapılması için bakanlıklara talimat verdi. Maaş ödemelerinin 08-09 Eylül 2016 tarihinde yapılması kararlaştırıldı. Aynı karar maaşlarını her ayın 16'sı ile 28'i arasında alan SSK ve Bağ-Kur emeklilerini de kapsıyor. 

EMEKLİ MEMUR MAAŞ ÖDEMELERİ BAYRAM ÖNCESİ

Başbakan Yıldırım, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlar ile SGK ve BAĞ-KUR emeklilerinin maaş ödemelerinin de Kurban Bayramı'ndan önce yapılması için bakanlıklara talimat verdi. Maaş ödemelerinin 08-09 Eylül 2016 tarihinde yapılması kararlaştırıldı.

PROMOSYON GELİR Mİ? 

Emekliler, erken maaş müjdesinin yanı sıra promosyon beklentisi içerisinde de bulunuyor. Kurban Bayramı'na kadar promosyon anlaşmasının yapılmasını ve ödemelerin başlamasını isteyen emekliler, bu ödemenin kendilerine bayramda ilaç gibi geleceğini belirtiyor. Promosyonda anlaşmaya varılırsa, emekliler ek gelire kavuşacak. Rakam henüz kesinleşmese de yıllık 150 ila 300 lira arasında olacağı ve 3 yıllık toplu ödeme yapılacağı konuşuluyor. Emekliler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan gelecek haberi bekliyor.
 

Emekli Maaşı Ayın Kaçında Yatar?

Emekli maaşları yatırma işlemleri, tаhsis numaraѕının son rakamına göre belirlenmektedir. Bu durumda ise maaşların hesaplara yatma günleri ise şöyledir;

Tаhsis numaraѕının son rakamı 9 olanlara her аyın 17’nсi gününde,
Tahѕiѕ numarasının son rаkаmı 7 olanlara her аyın 18’inci gününde,
Tаhsis numarasının ѕon rakamı 5 olanlara her aуın 19’uncu gününde,
Tahѕiѕ numarasının son rakamı 3 olanlara her ayın 20’nci gününde,
Tahѕiѕ numaraѕının sоn rakamı 1 olanlara her ayın 21’inci gününde,
Tahѕiѕ numаrаsının sоn rakamı 8 оlanlara hеr аyın 22’ncі günündе,
Tahsіs numarasının ѕon rakamı 6 olanlara her ayın 23’ünсü gününde,
Tahsіs numаrаsının sоn rаkаmı 4 olanlara hеr ayın 24’üncü gününde,
Tahsіs numаrаsının son rakamı 2 olanlara her ayın 25’inci gününde,
Tаhsis numarasının ѕon rakamı 0 оlanlara her аyın 26’ncı gününde maaş yatırma işlemleri gerçekleşecektir.
Bu bilgilerle birlikte, emekli maaşı ayın kaçında yatar bilgisine ulaşabilir ve beklemekte olduğunuz maaşlarınızı alabilirsiniz.

emekli maaşları emekli maaşları yattı mı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ilker yalçınkaya     0000-00-00 23,ekim.2016 emekli maaşım yattımı.
pınar pekdoğan     0000-00-00 23 ekim emekli maaşım yattımı
halim     2016-09-24 24 de alıyorum şuanda yattmı acab benim maşaşım
Nur Katar     0000-00-00 Emekliler güllük gülistanlik icinde ya,, veremediler gitti..Milletvekillerinin ihtiyacı var promosyona onlarınki ödendi!!!! Oldu mu bu simdi??
Nur Katar     0000-00-00 Emekliler güllük gülistanlik icinde ya,, veremediler gitti..Milletvekillerinin ihtiyacı var promosyona onlarınki ödendi!!!! Oldu mu bu simdi??
Zeynep     0000-00-00 Biz üç aylık alıyoruz ekimde ama her emekliye imkan taninmiyor bu adaletsizlik değilde ne acaba birde adalet arıyor lar insanları kaldırarak
hatice     0000-00-00 Bütün maaşlar erken veriliyor bizim maas 3ayda bir ekimin 5öne geliyor bize neden bu imkan sagalanmadi
İkbal     0000-00-00 Ben emekli eşiyim.4 tane çocugum var okuyorlar.emekli olmak emekli maaşıyla geçinmek çoook zor.bize akıl veren çok akla deil paraya ihtiyacımız var.devletimden şunu beklerdim.erken maaş vermek bir güzellik deil.bayram için yardım parası verilseydi.erkenden aldık eee biz zaten o parayla zor geçiniyorduk eee nasıl gelecek ekim ayı.bu bir müjde deil.müjde sevindirir mutlu eder şahzen ben mutlu olmadım.bayrama özel bayramlara özel sevindirilsek âla olurdu. İnşallah oda olur.
Özlem     0000-00-00 Babam üç aylık alıyor memur emeklisi ekimin 5 inde alıcak babamın maaşıda şimdi yatarmı yoksa yine gunundemi alcak
Özlem     0000-00-00 Babam üç aylık alıyor memur emeklisi ekimin 5 inde alıcak babamın maaşıda şimdi yatarmı yoksa yine gunundemi alcak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü