Emekli maaşları bayramdan önce yatacak mı herkes merakta! Emekli maaş tarihleri

Emekli maaşları bayramdan önce yatacak mı herkes merakta! Emekli maaş tarihleri

Emekli maaşları bayramdan önce yatacak mı sorusu akılları meşgul etmeye devam ediyor. Kurban bayramına çok az bir zaman kala milyonlarca emekli maaşlarının ne zaman yatacağını merak ediyor. Emekli maaşlarının bayramdan önce yatacağı bildirildi. Emekliler maaşlarını 9 Eylül itibari ile almaya başlayacaklar.

Emekli maaşları bayramdan önce yatacak mı herkes merakta! Emekli maaş tarihleri

Emekli maaşlarının hangi tarihte yatacağı merak ediliyor. Kurban bayramından önce emekliler maaşlarının yatmasını bekliyor. Emekli maaşlarının bayramdan önce yatacağı açıklandı. Kurban bayramına bir hafta kala emekliler maaşlarını çekebilecekler. Emekli maaş tarihleri haberimizin devamında sizlerle. 

Kurban Bayramı öncesi emekli maaşları ve memur maaşları erken yatırılacak mı sorusu gündeme geldi. Bu yıl Kurban Bayramı, 12-13- 14-15 Eylül tarihlerinde kutlanacak. Memurlar ise her ayın 15'inde maaş alıyor. Başbakan Yıldırım, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlar ile SGK ve BAĞ-KUR emeklilerinin maaş ödemelerinin de Kurban Bayramı'ndan önce yapılması için bakanlıklara talimat verdi. Maaş ödemelerinin 08-09 Eylül 2016 tarihinde yapılması kararlaştırıldı. Aynı karar maaşlarını her ayın 16'sı ile 28'i arasında alan SSK ve Bağ-Kur emeklilerini de kapsıyor. 

EMEKLİ MEMUR MAAŞ ÖDEMELERİ BAYRAM ÖNCESİ

Başbakan Yıldırım, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlar ile SGK ve BAĞ-KUR emeklilerinin maaş ödemelerinin de Kurban Bayramı'ndan önce yapılması için bakanlıklara talimat verdi. Maaş ödemelerinin 08-09 Eylül 2016 tarihinde yapılması kararlaştırıldı.

PROMOSYON GELİR Mİ? 

Emekliler, erken maaş müjdesinin yanı sıra promosyon beklentisi içerisinde de bulunuyor. Kurban Bayramı'na kadar promosyon anlaşmasının yapılmasını ve ödemelerin başlamasını isteyen emekliler, bu ödemenin kendilerine bayramda ilaç gibi geleceğini belirtiyor. Promosyonda anlaşmaya varılırsa, emekliler ek gelire kavuşacak. Rakam henüz kesinleşmese de yıllık 150 ila 300 lira arasında olacağı ve 3 yıllık toplu ödeme yapılacağı konuşuluyor. Emekliler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan gelecek haberi bekliyor.
 

Emekli Maaşı Ayın Kaçında Yatar?

Emekli maaşları yatırma işlemleri, tаhsis numaraѕının son rakamına göre belirlenmektedir. Bu durumda ise maaşların hesaplara yatma günleri ise şöyledir;

Tаhsis numaraѕının son rakamı 9 olanlara her аyın 17’nсi gününde,
Tahѕiѕ numarasının son rаkаmı 7 olanlara her аyın 18’inci gününde,
Tаhsis numarasının ѕon rakamı 5 olanlara her aуın 19’uncu gününde,
Tahѕiѕ numarasının son rakamı 3 olanlara her ayın 20’nci gününde,
Tahѕiѕ numaraѕının sоn rakamı 1 olanlara her ayın 21’inci gününde,
Tahѕiѕ numаrаsının sоn rakamı 8 оlanlara hеr аyın 22’ncі günündе,
Tahsіs numarasının ѕon rakamı 6 olanlara her ayın 23’ünсü gününde,
Tahsіs numаrаsının sоn rаkаmı 4 olanlara hеr ayın 24’üncü gününde,
Tahsіs numаrаsının son rakamı 2 olanlara her ayın 25’inci gününde,
Tаhsis numarasının ѕon rakamı 0 оlanlara her аyın 26’ncı gününde maaş yatırma işlemleri gerçekleşecektir.
Bu bilgilerle birlikte, emekli maaşı ayın kaçında yatar bilgisine ulaşabilir ve beklemekte olduğunuz maaşlarınızı alabilirsiniz.

 

emekli maaşları ne zaman yatacak emekli maaşları bayramdan önce yatacak mı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü