Çamlıbel Edaş Yozgat'ta yatırım atağına kalktı

Çamlıbel Edaş Yozgat'ta yatırım atağına kalktı

Sivas,Tokat ve Yozgat illerinde elektrik dağıtım işini yürüten Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş genel müdürü Ahmet Sait Akboğa Yozgat'ta yaptığı basın açıklamasında 2017 yılında yapılacak olan yatırımlar hakkında bilgilendirmede bulundu.Akboğa yaptığı açıklamada bu yıl Yozgat'ta 508 köyde çalışma yapacaklarını belirtti.

Çamlıbel Edaş Yozgat'ta yatırım atağına kalktı

ÇAMLIBEL Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, Yozgat’a bağlı toplam 508 köyün elektrik altyapısının yenileneceğini söyledi.

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, Yozgat’ta basın toplantısı düzenleyerek, 2016 yılı yatırımlarını değerlendirdi, gelecek 6 yıl içerisinde yapılması planlanan yatırımlar hakkında bilgi verdi. Sivas, Tokat ve Yozgat’ta 900 bin aboneye kaliteli, kesintisiz ve sürekli enerji verme politikasıyla yatırımlara devam ettiklerini belirten Akboğa, “2023 vizyonu çerçevesinde kırsalda büyük bir yatırım atağı başlatılıyor. Üç ilde 6 yıllık süre içerisinde, kırsalda 780 milyon liralık yatırım yapmayı planlayan ÇEDAŞ, bu dönemde Yozgat’a bağlı toplam 508 köyün elektrik altyapısını yenileyerek kırsala 180 milyon lira harcayacak. 508 köye ulaşarak 79 bin 150 adet direk, 770 adet trafoyu yenileyeceğiz.

Yine orta ve alçak gerilim hatlarının iyileştirilmesi ve yenilenmesi için çalışma yürüteceğiz. Kırsal için toplam yatırım harcaması bu dönemde 180 milyon lirayı bulacak. Böylelikle Yozgat’a 2023 yılına kadar yapılacak toplam yatırımın yaklaşık yüzde 60’ının kırsal yatırımlar oluşturacak. Böylelikle önümüzdeki dönemlerde insanların yaşam tercihlerini doğal alanların başında gelen köylerden yana kullanacağı yönündeki öngörü ve açıklamaları göz önünde bulundurarak kırsaldaki elektrik alt yapısını köylere dönüşlerden önce hazırlamış olacağız” dedi.

ARIZA ORANI AZALDI

ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, 2010 yılında yapılan özelleştirme sürecinin ardından bölgede yapılan yatırımlarla müşteri memnuniyetinin yükseldiğini ifade etti. Akboğa, “2010 yılında üç kentte 49 bin 136 olan toplam arıza sayısı, 2015 yıl sonu itibariyle 18 bin 569’a geriledi. Alçak ve orta gerilimde arızaları yüzde 63 oranında düşürdük. Arıza süreleri de 2010 yılına göre yüzde 81 oranında azaldı. Teknolojinin verimli olarak kullanılmasıyla, ‘Veri Toplama ve Uzaktan Kumanda Kontrolü’ olarak ifade edilen SCADA sistemi ile enerji hatlarında arıza tespitlerine saniyeler içerisinde ulaşma imkanı sağlandı” diye konuştu.

ÇEDAŞ Genel Müdürü Akboğa, enerji nakil hattı direklerinde ve trafolarda uygulanan izolasyon sistemi ile akıma kapılan göçmen kuşlar ve yabani hayvanların telef olmasını büyük ölçüde engellediklerini sözlerine ekledi.

 

çedaş yozgat çamlıbel edaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü