Boydak Holding bağlısı 41 şirket satışa çıkarılıyor

Boydak Holding bağlısı 41 şirket satışa çıkarılıyor

FETÖ soruşturması kapsamında Kayseri ve Türkiye'nin sayılı sanayi kuruluşlarından olan Boydak Holding'e kayyum atanmış daha sonra şirket TMSF'ye devredilmişti.TMSF'ye devredilen Boydak Holding'e bağlı 41 şirketin satılacağı ve şirketleri almak için Türkiye'nin sayılı kuruluşlarının sırada olduğu iddia edildi.

Boydak Holding bağlısı 41 şirket satışa çıkarılıyor

Kararname şirketlere kayyum atanması yerine el konulan şirketlerin doğrudan TMSF'ye devredilip satılmasına olanak sağlıyor.


BİR DÖNEM SONA ERDİ    BİR DÖNEM SONA ERDİ
7.5 milyar liralık cirosu olan Boydak Grubu, en büyük 500 sanayi şirketinin 7'sini de bünyesinde barındırıyor. FETÖ'ye finans sağladığı gerekçesiyle holdinge el konuldu, grup bünyesindeki 41 şirketin tamamı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na geçmiş oldu.
Grubun kamuoyunda en bilinen şirketleri İstikbal, Mondi ve Bellona yurtiçi ve dışında 2 bin 500 bayiyle çalışıyordu.
Boydak Holding'e 18 Ağustos'ta 5 kişilik kayyum atandı. Ancak son yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname ile kayyum uygulaması kaldırıldı ve bu kapsamda fona devredilen ilk şirket de Boydak Holding oldu.

TMSF ilk etapta şirketlerin mali yapısını inceleyecek. Kurtarılamayacak durumdaki şirketler hızla tasfiye edilecek. Bu şirketlerden Fethullahçı terör örgütüne para aktarımından sorumlu olanlar tespit edilecek. Eğer şirketler satılabilir durumdaysa satış süreci başlatılacak.
EN KISA SÜREDE SATILACAK
Hangi şirketin hangi yöntemle satılacağı her birinin özel durumuna bağlı olacak. TMSF şirketleri uzun süre elinde tutmadan mümkün olan en kısa sürede satacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü