Benzine ne kadar zam yapıldı? Sürücüler isyanda

Benzine ne kadar zam yapıldı? Sürücüler isyanda

Benzine ne kadar zam yapıldığı milyonlarca sürücü tarafından merak edilmeye başlandı. Yılbaşına günler kala benzine ciddi bir zam yapıldı. Akaryakıt dağıtım şirketleri, geceyarısından geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 10 kuruş zam yaptı.

Benzine ne kadar zam yapıldı? Sürücüler isyanda

Milyonlarca sürücüyü isyan ettirecek bir zam da benzine yapıldı. Aylardır 5'er kuruşluk zamlarla şişirilen benzin fiyatına dün gece 10 kuruş daha zam yapıldı. Akaryakıt dağıtım şirketleri, geceyarısından geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 10 kuruş zam yaptı.

Zam sonrasında benzinin litresi İstanbul'da 5,07 liradan 5,17 liraya yükselecek.

Ankara'da litresi ortalama 5,12 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5,22 lira olacak. İzmir'de ise 5,09 liradan 5,19 liraya çıkacak.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteriyor.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PUİS), sabah saatlerinde benzinin litre fiyatında 10 kuruş fiyat artışı beklendiğini duyurmuştu.

6 ARALIK'TA 5 LİRAYI AŞMIŞTI

En son 6 Aralık'ta benzinin litre fiyatına 15, motorine 16 kuruş zam yapılmıştı. Zam sonrası benzin fiyatları 2,5 yıl sonra yeniden 5 lirayı aşmıştı.

10 AYDA DEPOYA 57 LİRALIK MALİYET

İstanbul'da yılbaşında 4,29 lira olan 95 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatı 16 Şubat'ta 4,03 liraya kadar geriledi. Bu seviye benzin fiyatlarının bu yıl gördüğü en düşük rakam oldu. Ancak 10 aylık süre sonunda fiyatlar 5,17 lirayla yılın en yüksek düzeyine çıktı.

Şubat ayında 50 litrelik deposunu 201,5 liraya dolduran bir araç sahibi artık 258,5 lira ödeyecek. Bir depo doldurmanın maliyeti 10 ayda 57 lira artmış oldu.

benzin zammı benzine ne kadar zam geldi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü