Asgari ücret zammı son durum 2016 Asgari ücrete zamda sona geliniyor

Asgari ücret zammı son durum 2016 Asgari ücrete zamda sona geliniyor

Asgari ücrete ne kadar zam geleceği milyonlarca çalışan tarafından merak ediliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu sendika temsilcileri ile görüşmelerini sürdürüyor. DİSK Genel Başkanı Kani Beko asgari ücretin 1800 lira olması gerektiğini Bakan Müezzinoğlu'na iletti. Bakan Müezzinoğlu yaptığı açıklamada çalışanlar için umut verici bir açıklamada bulunmadı. Asgari ücretin ne kadar olacağı konusunda son gelişmeler haberimizin devamında sizlerle.

Asgari ücret zammı son durum 2016 Asgari ücrete zamda sona geliniyor

Asgari ücrete yapılacak zam miktarı pek çok kişi tarafından merak edilirken Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan açıklama geldi. Sendika temsilcileri ile görüşmelerini sürdüren Müezzinoğlu DİSK'in kendilerine asgari ücretin 1800 lira olması yönünde bir öneri ile geldiğini açıkladı. Bakan Müezzinoğlu asgari ücrete zam konusunda çalışanları sevindiren bir açıklama yapmadı. 

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko'yu ziyaret etti.  Bakan Müezzinoğlu ziyareti sırasında yaptığı açıklamada hem asgari ücrete hem de taşeron işçilerle ilgili yapacakları çalışmalara değindi.


Bakan Müezzinoğlu'nun konuşmasından notlar;

* DİSK asgari ücretin bin 800 TL olmasını istedi. 3 hafta içinde belli olmasını beliyoruz asgari ücretin. Arzu edileni yapabilmek farklı bir şey.

* Kayyum atanan firmalarla ilgili kimsenin alın teri ile oynanmasını istemeyiz. Çalışanın hakkını korumak isteriz ancak FETÖ ile bağlantısı varsa bunu hep birlikte hoş göremeyiz.

* Taşeron konusu tabii Hükümet olarak siyasi karar da vermemiz gereken bir konu başlığı. Arzu ederiz ki talep edilen şekilde sonuçlandıralım. Sırtımızda bir yumurta küfesi var. Ekonominin istikrarını bozduğumuzda 80 milyonun hep birlikte bedel ödediği şekli arzu etmiyoruz. Önümüzdeki günlerde gündeme gelecektir ve karara bağlanacaktır.

* Ak Parti döneminde emekliye asgari ücretliye alt kesimdeki tüm kitlelere pozitif ayrımcılık uyguladığımız bir dönemdi. çok şey yaptık diyemeyiz. Daha fazlasını verebilmek için koşulları zorlamak bizim görevimiz. 2002 yılında bin dolara 6.6 asgari ücretlinin çalıştığı günden, doların rekor kırdığı zamanda 1000 dolara çalıştırılan asgari ücretli sayısı 1.8. Asgari ücretlinin nereden nereye geldiğinin bir ispatıdır. Ama yeterli bulmak farklı, kademe kademe izlemek farklı.

* Daha iyisini başarabilme derdi, her konuda anlaşamasak da birbirimizi anlayabilme sorumluluğunu önümüzdeki süreçte daha iyi gündeme getireceğiz.

asgari ücret asgari ücret zammı asgari ücrete ne kadar zam gelecek asgari ücret zammı son durum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü