2017 Asgari ücret zammı belli oldu mu?1300 tl alanlara müjde

Asgari ücretlilerin vergi kesintileri büyük sıkıntı yaratırken hükümetten vergi dilimi kesintileri hakkında bir açıklama geldi.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaptığı açıklamada kimsenin mağdur olmayacağını söyledi.

2017 Asgari ücret zammı belli oldu mu?1300 tl alanlara müjdeAsgari ücret 2017 yılında ne kadar zamlanacak? Konuyla ilgili çalışmalar devam ederken asgari ücretin düşmesiyle ilgili AK Parti harekete geçti. Yapılan çalışmalar neticesinde Ekim, Kasım ve Aralık aylarında 70 TL'lik kesinti ortadan kalkacak. Peki 2017 yılında Asgari ücret ne kadar zamlanacak?

ASGARİ ÜCRET ZAMMI NE KADAR OLACAK?

"2016 Ücret ve Yan Haklar Araştırmaları"na göre, gelecek yıl en yüksek maaş zammı yüzde 12,2 ile çağrı merkezleri sektöründe yapılacak. En düşük zam oranı uygulayacak sektör ise yüzde 7,8 ile yatırım ve finansal kiralama sektörü olacak.

Asgari ücretle çalışanların yoğun bulunduğu çağrı merkezlerinin en çok maaş zammı yapacak sektör olması, asgari ücret artışının Türkiye ücret piyasalarında önemli bir etkisi olduğunu gösterdi.

BAKAN MÜEZZİNOĞLU ASGARİ ÜCRET ZAMMI İLE İLGİLİ NE DEDİ?

Asgari ücrette vergi dilimi dolayısıyla kesinti yapılıp yapılmayacağı ile ilgili tartışmalara Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu noktayı koydu. Müezzinoğlu, "Gerek asgari ücretlilerimiz, gerekse asgari ücretli olmayıp da ekim ayında girdikleri vergi dilimleri dolayısıyla ellerine net geçen maaşı bin 300 liranın altına inenler dahil sayın başbakanımızın kamuoyuna verdiği söz üzerine hiç kimse bin 300 liranın altında maaş almayacak" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
adalet     2016-11-02 1 yıldır aynı hikaye köleliğe devam birde ölümü gösterip sıtmaya razı ediyolar yok vergi dilim yok kesmicez sizin baştakiler sizin allah korkunuz kalmamış 1300l le biri üniverste biri lise ev kira iki çocuk okutuyorum allaha havale ediyoruz sandıkta görüşücez
ahmet     0000-00-00 Evli eşi calışmayan 2 çocuk 1364 bekar 1300 bana kimse adaletten bahsetmesin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kerimcan'a destek kankası Caner'den geldi
Kerimcan'a destek kankası Caner'den geldi
Baştan aşağı yenilenen Ford Fiesta iddialı geliyor
Baştan aşağı yenilenen Ford Fiesta iddialı geliyor