11 Şubat Ay tutulması saat kaçta başlayacak ay tutulması canlı yayın

11 Şubat Ay tutulması saat kaçta başlayacak ay tutulması canlı yayın

2017 yılının ilk ay tutulması bu gece yarısı gerçekleşecek.Herkesin merakla beklediği ay tutulması için nefesler tutulmuş durumda gökyüzü meraklıları tutulmanın saat kaçta başlayacağını merak etmeye başladı.İşte ay tutulmasının başlayacağı o saat ve canlı yayın linki

11 Şubat Ay tutulması saat kaçta başlayacak ay tutulması canlı yayın

Ay tutulması fotoğrafları bu gece itibariyle yayınlamaya başlanacak? 2017'nin ilk ay tutulması 11 Şubat cumartesi günü olacak. Herkesin merak ettiği soru ise ay tutulması Türkiye'den izlenebilecek mi? İşte ay tutulması canlı izleme sayfası ve ay tutulması ile ilgili tüm bilgiler

AY TUTULMASI NE ZAMAN GERÇEKLEŞECEK?

 2017'nin ilk ay tutulması dünya üzerinde birçok kişinin gözlemleyeceği Ay tutulması 11 Şubat Cumartesi günü gerçekleşecek. Türkiye'den de rahatlıkla izlenebilecek Ay tutulması Türkiye saati ile 01.32'de başlayacak.

AY TUTULMASI CANLI İZLE

ay-tutulması-fotoğrafları

Batı Asya, Afrika, Avrupa, Grönland ve Amerika'dan izlenebilecek olan Ay tutulması 05.55'te sona erecek

Ay tutulması nedir?

Dünyanın ay ile güneş arasına girmesi. Ayın dünyanın gölgesine girmesi ile güneşten aldığı parlaklığı kaybetmesi neticesinde görülür.

ay-tutulması-fotoğraf

Ay tutulması, yeryüzünün ayın ufuk çizgisinin üzerinde olduğu herhangi bir bölgesinden gözlenebilir. Aya karşı olan dünya yüzeyine çarpan güneş ışınları dünyanın atmosferi tarafından kırıldığı için, ay tutulmasında ay tamamen kaybolmaz. Dünya etrafında kırılan ışıklarda mavi renk yutulduğu ve kırmızı renk yansıtıldığı için, dünyanın gölgesi kırmızı renkte görülür. Bu zayıf ışık kalıntıları görünürlüğü mahalli atmosferik şartlara bağlı olarak ay’ı tuhaf bir bakır renginde ortaya çıkarır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü