Reklamı Geç

10 Eylül Altın fiyatları çeyrek tam yarım

Altın yatırımı yapanlar ve altın piyasasını takip edenler için 10 Eylül altın fiyatları bugün düne göre çok değişmedi altın piyasasında bugün çeyrek altın 206,14 liradan alıcı buldu.

10 Eylül Altın fiyatları çeyrek tam yarımYatırım yapacak veya hediye almayı düşünen vatandaşın yakından takip ettiği çeyrek altın bugün yani 10 Eylül 2016 Cumartesi günü ne kadar? Çeyrek altın fiyatları düne göre değişmedi. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 206.14 liradan alıcı bulurken altının gramı ise 127.5 liradan satılıyor. Spot altının onsu ise 1329.67 dolar.


Çeyrek altın fiyatları Türkiye’de altın yatırımı için en çok takip edilen kalemlerden biridir. Öyle ki çeyrek altın sosyal yaşamda da kendine yer bulmuştur. Bebek ziyareti için alınır; nişanlarda, düğünlerde, sünnetlerde takılır, altın günlerinde alınır ve bunun dışında pek çok vesile ile hediye olarak paylaşılır. Türkiye’de altın fiyatları ons, gram, cumhuriyet, tam, Reşat gibi birimlerle ifade edilirken bunlardan çeyrek altın en çok merak edilen ve takip edilenidir denilebilir. Çeyrek altın fiyatlarının çok yükseldiği dönemlerde ise gram altına olan ilgi ve talep artmaktadır.


ÇEYREK ALTIN NEDİR?

Türkiye’de çeyrek altın olarak ifade edilen altın cinsi 1.75 grama denk gelmektedir ve 22 ayardır. Cumhuriyet altınının dörtte biri olan çeyrek altında 1.6065 gram 24 ayar altın bulunmaktadır ki fiyatı bunun üzerinden hesaplanır, ardından işçilik ve kâr payı ile satılır. Bu kısım satın alınan yere göre değişebilir. Meskük (kalın altın) ve ziynet olmak üzere iki çeşidi vardır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Murat Akyer kimdir ne iş yapar merak konusu oldu Nursel'in Mutfağı'nda şok iddia
Murat Akyer kimdir ne iş yapar merak konusu oldu Nursel'in Mutfağı'nda şok iddia
Ümran bebek öldü mü? Annesi babası yaşıyor mu merak edildi
Ümran bebek öldü mü? Annesi babası yaşıyor mu merak edildi